استان ها

۲۶۵ واحد راکد در استان همدان با کمک ستاد تسهیل و بانک ها به چرخه تولید بازگشتند

به گزارش نازک نارنجی از همدان؛ محمدرضا بادامی در مراسم اختتامیه تفاهم نامه همکاری ، احیای مسئولیت شرکت ها در ساختار مقاومت اقتصادی ، با حضور استاندار همدان ، اولویت های سازمان خود را برای نظارت بر وضعیت کاربران مجدداً در نظر گرفت.

وی گفت: 51 واحد جایگزین بانک ها شد که 16 واحد تملک شده توسط بانک به چرخه تولید بازگشت و از 15 واحد آن حتی در صورت تملک بانک فعالیت های اقتصادی صورت گرفت و تولید انجام شد.

بادامی افزود: یکی از کارهای شایسته در سال 1999 ، 120 میلیارد تومان اختصاص یافته برای توسعه زیرساخت ها در شهرک و مناطق صنعتی استان همدان بود که 43 میلیارد آن با کمک استاندار و 77 میلیارد از محل اعتبارات خانوار تأمین شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی همدان اظهار داشت: این اعتبارات صرف تأمین زیرساخت های اساسی مانند برق ، آب و گاز می شود و بخشی از آن صرف تملک شهرک های جدید و مناطق صنعتی می شود.

بادامی یادآور شد: استان همدان دارای 15 شهرک صنعتی ، 15 منطقه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت کل 2 هزار و 910 هکتار است که 2000 هکتار آن وارد فاز عملیاتی شده است که از این تعداد هزار و 351 هکتار زمین صنعتی است.

وی با بیان اینکه 27 شهرداری و منطقه صنعتی در استان مورد بهره برداری و تحویل زمین قرار گرفته است اضافه کرد: امروز از 31 شهرداری ، مناطق صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی ، 28 شهرداری دارای برق و آب هستند ، 22 شهر دارای گاز و 25 شهر دارای خط . تلفن و مخابرات و 10 شهر دارای ایستگاه های آتش نشانی هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی همدان افزود: تعداد قراردادهای واگذاری زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی به 2 هزار و 765 قرارداد با مساحت 904 هکتار رسید و سال گذشته با حمایت استاندار همدان 430 قرارداد ساخت و ساز منعقد شده است. . واحدهای صنعتی در 127 هکتار زمین و آب ، برق و گاز لازم را نیز تأمین کردند.

بادامی گفت: هزار و 164 واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی همدان فعال است که از این تعداد 109 واحد در سال گذشته به بهره برداری رسید. همچنین ، این مبلغ مطابق با پروانه ساختمانی شرکتها در مساحت 17609 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است. سال گذشته 2 هزار و 150 میلیارد ریال تولید شده است.

وی ادامه می دهد: 18 هزار و 109 نفر در واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی استان همدان مشغول به کار هستند که در سال گذشته هزار و 706 نفر در آنجا مشغول به کار شدند.

48

دکمه بازگشت به بالا