ورزشی

افزایش پذیرش دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند

به گزارش خبرگزاری آنا از بیرجند ، عباس گنجی در مراسم فارغ التحصیلی اولین گروه دانشجویان بین المللی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ، با تبریک به دانشجویان افغانستانی که تحصیلات خود را در این دانشگاه به پایان رسانده اند ، می گوید: دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال اخیر ، توجه ویژه ای به جذب دانشجویان بین المللی شده است و جذب دانشجویان بین المللی در این واحد دانشگاهی رشد چشمگیری داشته است.

وی افزود: توسعه بین الملل توسط مقامات ارشد دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت انجام می شود و در سال های اخیر اقدامات زیادی برای ارتقا cooperation همکاری علمی و بین المللی این دانشگاه انجام شده است. دیپلماسی علمی در دانشگاه آزاد اسلامی فعال تر شده و امکاناتی برای آن فراهم می شود دانش آموزان بین المللی میدهم.

معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی درباره دستاوردهای ارزشمند و اعتبار این دانشگاه اظهار داشت: در زمینه علم و فناوری ، ما در میان 10 کشور برتر در کشور یا منطقه و در تحقیقات در بین دانشگاه های پیشرو اولویت چهار واحد برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی جذب دانشجویان خارجی از کشورهای همسایه است.

گنجی در مورد وقایع و پیامدهای جنگ جهانی دوم خاطرنشان می کند: “پس از جنگ جهانی دوم ، قدرت های بزرگ با استفاده از نفوذ و اثربخشی خود ، جهان پس از جنگ جهانی دوم را به مکانی برای تجارت ، ابزارها و محصولات خود و نفوذ بیشتر تبدیل کردند. در کشورهای دیگر. “در نتیجه ، آنها زبان مشترکی را بین خود و سایر ملتها ارائه می دهند تا از آنچه می گویند استفاده کنند.

وی در مورد راه های تأثیرگذاری قدرت های مسلط بر جهان می گوید: پس از جنگ جهانی دوم ، قدرت های بزرگ توجه زیادی به فرهنگ ، آداب و رسوم مردمی که می خواستند در محل نفوذ خود باشند قرار دادند و سعی در تأثیرگذاری داشتند. سازمان های مختلف تا آنجا که ممکن است برای تحصیل در کشورهای خود یا کشورهای همسایه.

دلایل افزایش ثبت نام دانشجویان خارجی در واحد بیرجند

سید حسن هاشمی ، دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز گفت: “دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند با بستر گسترده سلامت علمی ، فرهنگی و بهداشتی خود بستری عالی برای جذب دانشجویان خارجی روند کسب دانشجو ادامه خواهد یافت و تقویت خواهد شد.

علم و فرهنگ حد و مرزی ندارند

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه خراسان جنوبی همچنین اظهار داشت: حدیث شریف “اطلبوا العلم و لو بالسین” بیانگر این واقعیت است که کسب دانش محدودیت جغرافیایی ندارد. علم و فرهنگ هیچ حد و مرزی ندارند و مردم به سود ادغام علمی ، همزیستی مسالمت آمیز به دیپلماسی علمی روی می آورند.

علی حیدری فر با تبریک به دانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند که دوره واحدی دانشگاهی را با موفقیت گذرانده اند ، گفت:. “

وی توضیح داد: فعالیت های بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی واقعاً در تقویت دیپلماسی علمی مثر است. فلسفه روابط علمی در هر کشوری دارای نوعی ماهیت مکمل است و باعث استفاده از ظرفیت های کشورها و تأمین نیازهای اضافی می شود.

انتهای پیام / 4121/4062 /

دکمه بازگشت به بالا