ورزشی

توقف استقلال مقابل خودروسازان/ فاصله آبی‌ها با پرسپولیس کم نشد

موافقت با نازک نارنجی؛ در هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر ، استقلال و پیکان به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان با تساوی بدون هدف برای تقسیم امتیازات در ورزشگاه آزادی به پایان رسید. بازی در ابتدا بیشتر در میانه میدان بود. استقلال و پیکان در آغاز چندین موقعیت ایجاد کردند اما این موقعیت ها نتیجه بازی را در اوایل کار تغییر نداد. این بازی تا اواسط نیمه اول وضعیت خاصی نداشت و هر دو تیم سعی کردند موقعیت های دروازه یکدیگر را ایجاد کنند اما تلاش هر دو تیم به جایی نرسید.

داریوش شجاعیان در دقیقه 29 با واکنش همراه دروازه بان یک شوت به سمت حریف فرستاد. لحظاتی بعد شیخ دیاباته به دلیل درگیری با بازیکن پیکان از داور کارت زرد گرفت. در دقیقه 30 ، فرشید اسماعیلی برای خود فرصتی ایجاد کرد تا هرویه ملیچ را از کرنر بفرستد اما ضربه سر بازیکن بهتر شد. بازی آرام شد و دو تیم در میانه میدان یکدیگر را آزمایش کردند اما نتوانستند با تساوی بدون هدف فرصت ویژه ای برای بازی ایجاد کنند. شیخ دیاباته در دقیقه 45 بازی در محوطه جریمه حریف موقعیت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه این بازیکن با واکنش مدافع پیکان همراه شد. در پایان ، تلاش های هر دو تیم برای بدست آوردن پیروزی در نیمه اول نتیجه ای نداشت تا اینکه نیمه اول بازی با تساوی بدشانس به پایان رسید.

411

با شروع نیمه دوم فرهاد مجیدی یک حمله تعویضی انجام داد و مهدی قائدی را به جای متین کریم زاده به زمین فرستاد ، پیکان توپ را به کرنر فرستاد. استقلال که تا دقیقه 80 بی حوصله گلزنی بود سعی داشت از طرق مختلف به دروازه حریف نزدیک شود اما تلاش مضاعف مدافعان حریف اجازه گلزنی شاگردان فرهاد مجیدی را نداد.

آرمان رمضانی ، بازیکن نیم فصل پرسپولیس که به استقلال پیوست ، به جای شیخ دیابات وارد زمین شد تا بازی پیراهن تیم اول خود را انجام دهد. کادر فنی پیکان از تمام حرکات آخرین دقیقه خود برای ادامه تساوی استفاده کرد. از طرف دیگر استقلال سعی کرد فرصت طلایی را برای نزدیک شدن به امتیازات بالا و استفاده از تساوی پرسپولیس از دست ندهد اما بازی را با تساوی به پایان رساند تا استقلال 34 امتیاز کسب کند و در جایگاه سوم باقی بماند. پیکان نیز 25 امتیاز کسب کرد و در جایگاه نهم ایستاد.

داور: رضا کرمانشاهی

ایدز: آرمان اسدی – مهدی علیقدار

متحد کردن آزادی: محمد رشید مظاهری ، محمد حسین مرادمند ، سیاوش یزدانی ، مسعود ریگی ، شیخ دیاباته (83- آرمان رمضانی) ، فرشید اسماعیلی ، داریوش شجاعیان (87- آرش رضواند) ، وریا غفوری ، متین کریم زاده (46- مهدیهها آسیاب) مطهری (68) – سبحان خاقانی).

سرمربی: فرهاد مجیدی

ترکیبی از پیکان: علیرضا رضایی ، امیر حسین جدی ، آرش قادری ، نادر محمدی ، محمد خدابنده لو (82- اسماعیل بابابی) ، حسین پورامینی (89- امیرحسین جولانی) ، آرمان قاسمی ، محمدامین درویشی ، علی قرباناخانی (90-علی عبدالله زاده) ، فلاح و رضا جبیره (61- امیر روستایی).

سرمربی: مهدی تارتار

دکمه بازگشت به بالا