اجتماعی

انتقاد وزیر بهداشت از سفرهای نوروزی / روزهای سختی پیش رویمان است

وزیر بهداشت متنی را در صفحه اینستاگرام خود با انتقاد از اجازه سفر و تصمیمات مقامات اخیر در مورد نوروز 1400 ، نوشت: “روزهای آینده سخت است. روزهای مجازات سریع است. ما از کسانی که ایستاده اند شرمنده نخواهیم شد. توسط ما و ما را همراهی کنید ، و از روحیه بالای مدافعان سلامتی و خانواده های آنها شرمنده نخواهیم شد و به ما کمک می کنیم تا دیگر عاشق بزرگوار خود را از دست ندهیم.

به گزارش نازک نارنجی ، دکتر. سعید نمکی در این پست اینستاگرامی خود نوشت: “ویروس سرکش انگلیس وارد شده ، خوزستان را تحت تأثیر قرار داده است ، ما شبانه روز در حال کنترل آن در آن استان هستیم ، جایی که بیش از سه پیک قبلی در کشور را تحت تأثیر قرار داده ایم. ما عملا چشیده ایم ویروس جهش یافته ، ویروس مهاجم از هوا و زمین است که به دلایلی خارج از محدوده این مقاله در همه جا گسترش یافته است.

نوشتیم … گفتیم … التماس کردیم … قسم خوردیم که دو تا سه هفته صبور باشیم. به ما مهلت داده می شود تا مانند سال گذشته از تعطیلات سال نو بهره مند شویم و با افزایش آگاهی از بیماری های برنامه شهید سلیمانی ، می توانیم شعله های آتش کوچک در خانه و خانه را شناسایی و کنترل کنیم ، بنابراین آنها ” با آتش کنار بیایم به کشور ما سرایت نکرد. ما گفتیم که سفر و جمعیت مایع اجازه نمی دهد که این طرح اجرا شود و می توان بیماری را از مناطق آسیب دیده به مراکز تمیزتر منتقل کرد.

می گوییم: صف طولانی برای تهیه غذای عید برای ساعات زیادی ، افراد مسن را در این صف به دام می اندازد. ما می گوییم که می دانیم تاب آوری افراد مهم است ، اما تاب آوری طرفداران سلامت خسته پس از 14 ماه کار سخت و فداکاری در مدیریت قله های مداوم نیز مهم است.

ما می گوییم: اقتصاد جهانگردی مهم است ، اما سرمایه اجتماعی سیستم بهداشت و هزینه برگشت این بیماری و تأثیرات آن بر اقتصاد خرد و کلان کشور مهم نیست.

ما می گوییم: اگر آنها به سخنان متخصصان ما گوش ندهند ، بهار سختی فرا می رسد. شاید به این دلیل است که آنها باور ندارند که اولاً ، آنها از شدت ویروس جهش یافته در محاسبات اپیدمیولوژیک ما نمی دانند و ثانیا ، آنها سه قله سنگین گذشته را در سکوت ، سکوت و اجبار اداره کردند. و برخی فکر می کنند که و پایین آمدن منحنی ها می تواند فتوشاپ باشد!

در روزهای اخیر ، من با سر خسته و دردناک در دانشگاه های علوم پزشکی تماس گرفته ام. آنها آنقدر مضطرب بودند ، بیمارانشان بیشتر می شد و تخت هایشان پر می شد. آنها می دانند که در این قیام جدید ، اول ، زنجیره کنترل غول بیماری سرکش با ویروس جدید بسیار گسترده تر است ، و دوم ، آنها و مدافعان آنها حتی خسته ترند. روزهای سخت نزدیک است. باشد که خداوند به ما کمک کند که ماندن نداشته باشیم ، تا دستاورد با شکوه روزهای سخت مجازات ها به هدر نرود. به طوری که ما از کسانی که از ما حمایت می کنند شرمنده نشویم و از روحیه بالای مدافعان سلامت و خانواده های آنها شرمنده نشویم تا عزیز محترم خود را از دست ندهیم.

خدا می خواهد »

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا