اجتماعی

پیک جدید کرونا در کشور /هفته ای ۶۰۰ تا ۷۰۰ مبتلا در استان بوشهر

نازک نارنجی / بوشهر رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر وضعیت اپیدمی کرونا را توضیح داد و از افزایش تعداد بیماران و پیک جدید خبر داد.

سعید کشمیری از برنامه ساعت سلامت ضمن گرامیداشت ماه مبارک شعبان گفت: “امروز در کشور شاهد افزایش تعداد بیماران مبتلا به بیماری بیماری کرونا قلب هستیم که می تواند نگران کننده باشد و همچنین به نظر می رسد اجلاس به تازگی در کشور تشکیل شده است. “

دبیر رئیس کرونا شهرستان بوشهر اظهار داشت: در شهرستان بوشهر تاکنون 22 هزار و 628 نفر به بیماری کووید 19 مبتلا شده اند و تعداد کل بستری شدگان در بیمارستان های مختلف استان 115 نفر است که 17 نفر آنها تحت مراقبت های ویژه هستند . واحد.

وی افزود: طی چند روز گذشته ، ما با افزایش موارد بستری در بیمارستان روبرو شده ایم که دلیل آن کاهش پایبندی به پروتکل های بهداشتی در روزهای آخر سال است.

وی در مورد تغییر رنگ شهر کنگان گفت: “با تغییر رنگ شهر کنگان از نارنجی به زرد ، از حالت خطرناک خارج می شود. این طرح رنگ بر اساس آن تعیین می شود. در جمعیت و موارد بستری روزانه. نارنجی و خطر.

کشمیری در مورد وضعیت مسافران در شهرهای نارنجی استان اظهار داشت: دیلم ، گناوه و بوشهر سه شهر نارنجی استان هستند که ورود و خروج از شهرها را تا 6 آوریل ممنوع کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد افزایش تعداد بیماران در استان گفت: اکنون هفتگی 700-600 بیمار در استان داریم که در مقایسه با 4 ماه قبل افزایش چشمگیری داشته است.

سعید کشمیری در رابطه با طرح ممنوعیت های تردد در شب اظهار داشت: هدف از این ممنوعیت ها جلوگیری از زندگی شبانه و جابجایی مردم است و اینکه کاهش ترافیک به دلیل تداخل در ارتباط با ساعت کار و ساعت روشن روز تاج شمار کشور است در حال تغییر ممنوعیت های ترافیکی شبانه از ساعت 9 به 10 شب است

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا