اجتماعی

مراجعه بیش از یک میلیون نفر به مراکز بهداشت و درمان در نوروز/افزایش مصدومان حوادث ترافیکی

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه از 16 مارس تا به امروز ، اورژانس 115 110 هزار مأموریت را اجرا کرده است ، گفت: از این تعداد 17901 مأموریت ترافیکی و 92000 مأموریت غیر ترافیکی هستند.

با احترام به نازک نارنجی ، پیر حسین کولیوند طبق یک کنفرانس خبری امروز ، “سال گذشته ما برنامه ها و برنامه های ویژه ای را برای موارد مختلف برنامه ریزی کردیم.”

رئیس سازمان اورژانس کشور در مورد برنامه سلامت نوروز گفت: “علی رغم سیاست وزارت بهداشت و به ویژه نظر کارشناس وزیر بهداشت به عنوان سفر فرمانده ارشد حوزه کرونا ، ما بیشترین عامل در انتقال ویروس کرونا است. “ما این مسئله را در سفرها ، فصول یا جمع ها تجربه می کنیم. در هنگام عزاداری و عروسی ، معمولاً انتقال بیشتری وجود دارد و ویروس به سرعت گسترش می یابد. امروز شاهد افزایش تدریجی تعداد مبتلایان به بیماری بیماری کرونا قلب هستیم.

وی ادامه می دهد: با تمام این ترجمه ها ما طرحی را با عنوان طرح سلامت نوروز آغاز کردیم. ما پروژه را با قدرت بیشتری از 25 تا 15 تا 17 آوریل ادامه خواهیم داد.

وی گفت: “یكی از این موارد مسئله اورژانس و 115 بیماری و مسائل بهداشتی (هم بهداشت محیط و هم مدیریت بیماری های عفونی) و سازماندهی خون و دارو و تجهیزات و تجهیزات پزشکی و مسائل است.” سرانجام ، ما پوشش عمومی را مطابق با برنامه بهداشتی نوروز برای مردم در نظر گرفتیم.

وی افزود: با وجود اینکه همیشه در اورژانس آماده هستیم اما هشدار فوری تری صادر کرده ایم و همه همکاران تغییرات خود را چند برابر کرده اند.

کولیوند در بخش دیگری از این نشست گفت: “ما به دنبال برنامه عملیاتی بهداشتی نوروز هستیم تا خدمات مراقبت های بهداشتی را به یک اندازه ادغام کنیم و پایداری و ظرفیت عملیاتی خدمات بهداشتی درمانی را افزایش دهیم. مراقبت های بهداشتی ، و دارو و تجهیزات و خرید کالاها برای مردم و حفظ خون.

رئیس سازمان اورژانس کشور در ادامه با بیان اینکه از 16 مارس ، در ابتدای اجرای پروژه تا به امروز ، 115 اورژانس 110 هزار مأموریت انجام داده اند که 17 هزار و 901 مأموریت مأموریت ترافیکی و 92 هزار مأموریت ترافیکی هستند. . تلفات رانندگی در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است و این نشان می دهد که افزایش سفر منجر به قربانیان بیشتری در ترافیک شده است.

کولیوند با اشاره به هر دو طرح 247 و 724 که برای سکته قلبی و مغزی شدید است ، گفت: با اجرای این طرح از 25 اسفند ، 474 نفر نجات یافتند.

وی افزود: در حال حاضر 64 پرواز با اورژانس هوایی داریم که 100 مصدوم را در اورژانس هوایی حمل می کنیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور در ادامه با بیان اینکه تعداد کل مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی در سطح کشور یک میلیون و 255 هزار نفر است که 272 هزار نفر آنها در بیمارستان بستری هستند و مابقی به صورت سرپایی درمان می شوند. از این تعداد 18 هزار و 931 نفر در بخشهای ویژه بستری شدند.

ادامه داد …

دکمه بازگشت به بالا