فرهنگ و هنر

روایت مردی در کنار غول و پری با دغدغه‌های قرن بیستمی

علیرضا کرم زاده می گوید: “مستند” همان غول های قدیمی “در مورد دنیای یک شاعر عجیب است که در وسط داستان زندگی می کند اما اکنون نگرانی هایی دارد.

با هماهنگی نازک نارنجی ، اخیراً یک مستند عکاسی به نام “همان غول های قدیمی” به کارگردانی علیرضا کرم زاده در وب سایت هاشور منتشر شده است که زندگی محمدباقر کلاهی اهاری ، شاعر را روایت می کند.

“همان غول های قدیمی” درباره یک شاعر عجیب و غریب و خارق العاده است. “محمد باقر کلاهیاری بیش از 16 کتاب شعر سروده و تعداد بی شماری نقاشی کشیده است. آیا او مستقیماً برای چاپ کتاب ها و طرح های خود اقدام می کند؟ زیر سوال ، فیلمساز در دنیای شعرش شرکت می کند. دنیای مردی با نگرانی های قرن بیستم ، نشسته در قلب افسانه ها ، در کنار غول ها و جن ها ؛ او در مورد خودش و آنها صحبت می کند.

برخی از دلایل ساخت این مستند عبارتند از: تهیه کننده: علیرضا کرم زاده و مسعود قداش پور ، کارگردان و تدوینگر: علیرضا کرم زاده ، نویسنده و پژوهشگر: علیرضا کرم زاده و مسعود قارداش پور ، عکاس: محمد ادیبی و آرش آزادی ، آهنگساز امیرحسین شوکر “صدا” مهندس: مسعود قرداش پور ، انیماتور: محمد صادق فروغی. “

محمدباقر کلاهی اهاری ، شاعر ، طراح و نویسنده 71 ساله از مشهد ، سال گذشته در سال 1399 به دلیل انتخاب روزنامه نگاران ، نامزد دریافت جایزه شعر شاملو ، جشنواره شعر فجر و جایزه کتاب سال شعر ایران شد. سرانجام کسی که فعالیتهای زندگی شعر را در آن بدست آورد “.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا