حوادث

هشدار پلیس در مورد لینک‌های دردسرساز

گسترش فضای مجازی از یک سو و شرایط فوران تاج از سوی دیگر باعث انتقال آداب و رسوم و آداب و رسوم خاصی به این فضای نوروزی از جمله تبریک ، عیدی دادن و … می شود که بعضاً می تواند دام کاربران باشد. سودجویان را نیز رد کنید. رئیس مرکز شناسایی و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا به شهروندان در این زمینه هشدارهایی داده است.

سرهنگ علی محمد رجبی در گفت وگو با نازک نارنجیوی در مورد پیوندهایی که تحت عنوان استقبال از عید ، کارت پستال تبریک و … توسط کاربران شبکه های اجتماعی و فضای مجازی قابل ارسال است ، گفت: افراد سودجو با سوusing استفاده در مناسبت ها و شرایط مختلف سعی در فریب و سودآوری از شهروندان دارند. در همین حال ، برخی از افراد سودجو ممکن است با ایجاد تغییر مسیر به صفحات مخرب یا بدافزار و ارسال آنها تحت پوشش عید ، تبریک و غیره ، آنها را برای کاربران ارسال کنند.

رئیس مرکز شناسایی و پیشگیری از جرایم اینترنتی پلیس FATA گفت: “پیوند به شبکه های اجتماعی ، پیام های متنی و پیوست های ایمیل یا ایمیل های الکترونیکی می تواند بر روی سیستم کاربران بدافزار تأثیر بگذارد و کلیک ها را بدزدد و کاربران را به سایت های جعلی هدایت کند.” این پیوندها هستند.

رجبی ادامه می دهد: در پیام های نوروزی احساسات نوروزی با یک پیوند یا پیوست به ایمیل ها و پیام های احساسات نوروزی در شبکه های اجتماعی به افراد ناشناس که از کاربران می خواهند روی پیوند کلیک کنند و آن را دنبال کنند ، احتمال آلوده شدن این پیوندها به بدافزار وجود دارد . پیوندهای ارسالی در پیام های تبریک کارونروز برای کاربران افراد ناشناس عناوینی مانند هدیه نوروز ، شارژ رایگان نوروز ، فیلتر شکن یا کلیپ نوروزی آلوده به بدافزار هستند.

به گفته وی ، نصب آنتی ویروس معتبر و دسترسی آنها به dateness مانعی برای پیوندهای آلوده در سیستم ها است.

رئیس مرکز شناسایی و پیشگیری از جرایم اینترنتی پلیس FATA با اشاره به اینکه آگاهی و پیشگیری از جرایم اینترنتی در اولویت پلیس FATA است ، از شهروندان خواست هرگونه پیوند ارسال شده توسط افراد ناشناس را باز نکنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا