استان ها

اجرای ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه اقتصادی/ مترو، فرودگاه و جاده تنکابن در اولویت سال ۱۴۰۰

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور در یک گفتگوی اختصاصی درباره سال جدید ، ضمن تمرکز بر مهمترین دستاوردهای سال گذشته ، مهمترین اولویتهای سال 1400 را نیز اعلام کرد.

هدایت الله جمالی پور اعلام کرد: سال 1399 سال سختی برای مردم و دولت بود و به دلیل مجازات های سختگیرانه دشمن و ویروس کرونا مشکلات زیادی برای معیشت مردم ایجاد شد و این شرایط شرایط اقتصادی سختی را برای مدیران

وی افزود: به لطف خدا و عنایت ائمه اطهار (ع) افسران این شرایط را کنترل می کردند و مردم صبور ، قابل اعتماد و پشتیبان بودند و اتفاقات خوبی افتاد.

استاندار قزوین یادآور شد: در حوزه اقتصادی اتفاقات خوبی در استان رخ می دهد ، حتی اگر خیلی ها فکر کنند کشور فلج می شود و فشارهای اقتصادی علیه کشور در اقتصاد مردم تأثیر دارد و مردم دور می شوند. خودشان از سیستم هستند. اما در می یابیم که این مسائل با حمایت مردم و استراتژی مدیران مدیریت می شوند. البته این بدان معنا نیست که مردم صدمه نمی بینند یا هیچ چیز بر زندگی مردم تأثیر نمی گذارد. چرا باور داریم که شرایط سختی برای تولید ، اقتصاد و معیشت ایجاد شده است؟ کرونا چنان نگران شد که خسارت می توانست بدون تلاش مردان و عنایت خداوند حتی بیشتر شود.

شلیک هوایی

وی گفت: تولیدکنندگان در تلاش هر ساعت خود مصمم هستند که از موانع عبور کنند و اجازه ندهند کار خراب شود.

جمالی پور گفت: در سال جدید ما بر مشکلات فائق آمده ایم و در سال 1400 به عنوان یک اصل و سیاست به تولید ، پشتیبانی و رفع موانع مانند شعار سال برای دستیابی به این شعار توجه خواهیم کرد.

استاندار قزوین یادآور شد: “با تغییراتی که در سیاست بین الملل و انتخابات در ایالات متحده رخ داده است ، مشاهده کرده ایم که (ترامپ) دیگر مرد بدی نیست که شرایطی را برای کشور ما ایجاد کرده و خودسرانه مجازات ها و مجازات هایی را اعمال کرده است.”

وی افزود: “جهان بینی دیگر مانند گذشته نیست و در حال تغییر است و در هر صورت ، دولت ها درمی یابند كه ملت ایران بر پایه ارزش ها ایستاده است و باید آرام آرام با ملت ایران ارتباط برقرار كند. گفتار و گفتگو ..”

استاندار قزوین اظهار داشت: کشور ما معتقد است اگر منطق و صداقت در زمینه گفتگو وجود داشته باشد ، قطعاً گفتگو را می پذیرد و آماده تعامل با جامعه جهانی است.

وی گفت: بدون شک سال 1400 یک سال فعالیت بهتر جامعه بین المللی و فعالیت های خوب است و ما انتظار داریم معیشت مردم بهتر شود.

جمالی پور می گوید: از خدا می خواهیم که به ما کمک کند تا شرایط بهتری برای مردم ایجاد کنیم و برخی مشکلات را برطرف کنیم.

شهرک صنعتی 2

اجرای 1014 پروژه عمرانی و اقتصادی

وی افزود: علی رغم این دشواری ها ، حوادث مهمی در استان قزوین رخ داده و بیش از 1014 پروژه مهم خدماتی ، اقتصادی ، فرهنگی ، عمرانی ، ورزشی و زیربنایی به ارزش 2500 میلیارد دلار ساخته شده است. برای انجام تعهدات شغلی. “و بیش از 13000 شغل ایجاد شد.

نوشیدن آب در سد نهب ، تحقق آنچه مدتها در انتظار مردم بوده است

استاندار قزوین اظهار داشت: سد نهب که یکی از آرزوهای دیرینه مردم تاکستان و بوئین زهرا است به مرحله آب آشامیدنی رسیده و با تکمیل آن در چند ماه آینده شاهد یک تغییرات چشمگیر اقتصادی در منطقه.

سد نهب

وی گفت: افتتاح سد نهب باعث جهش در جهانگردی و تغییرات اقتصادی بسیاری خواهد شد و تغییرات آب و هوایی را تعیین می کند.

جمالی پور اظهار داشت: سد بالاخانلو از دیگر پروژه های مهمی است که ساخته شده است و ما سرعت آن را قبل از زمان دولت افزایش داده ایم و اعتبارات خوبی نیز برای آن در نظر گرفته ایم تا کار را تسهیل کند و اکنون پیمانکار انجام کار است.

آب آشامیدنی توسط شهر آبیک تأمین می شود

استاندار قزوین یادآور شد: انتقال آب آشامیدنی سد طالقان به 14 شهر و 94 روستا از دیگر مطالبات مردم استان است. اکنون ، این کار در حال تسریع است و لوله های موجود در شبکه خط انتقال خریداری شده اند و امیدواریم که از خرداد ماه امسال آب آشامیدنی سالم داشته باشیم. آبیک را تأمین کنید.

خط + انتقال

افتتاح بزرگراه غدیر یک افتخار ملی است

وی اظهار داشت: بزرگراه غدیر یک جایزه دولتی به ارزش 7 هزار میلیارد تومان است که مسیری 160 کیلومتری است که توسط همین دولت آغاز و تکمیل شده است.

استاندار قزوین افزود: این یک پروژه مهم قرارگاه خاتم است که یک بای پس مهم در تهران است و برای ایمنی سفر و سرعت بخشیدن به ترافیک در استان های البرز ، تهران و قزوین م effectiveثر است.

تجهیزات پزشکی در استان در حال افزایش است

استاندار قزوین همچنین از افزایش خرید تجهیزات پزشکی در استان در سال جاری خبر داد و گفت: “در زمینه دارو اتفاقات چشمگیری رخ می دهد و اعتبارات قابل توجهی برای ساخت بیمارستان 700 تختخوابی اختصاص می یابد تا پروژه های مهم را می توان به سرعت اجرا کرد. ”

بیمارستان

وی افزود: بیمارستان رحیمیان شهر الوند پس از مدت ها به چرخه خدمات پیوست و بیمارستان ولیعصر آبک نیز مجهز شده و تعداد تخت های ICU افزایش یافته و رادیوگرافی نیز در بیمارستان استان نصب شده و ما توانستیم تهیه کنیم تجهیزات پزشکی مناسب معادل گذشته

بازگشت 59 واحد نیمه بسته در چرخه تولید

وی گفت: کارهای خوبی در زمینه اقتصادی و صنعتی استان انجام شده است و در حالی که 59 واحد نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگشته اند ، بستر خوبی برای جذب سرمایه گذاران ایجاد شده است و اکنون بسیاری از سرمایه گذاران اعلام کرده است آمادگی آنها برای حضور. “برای شروع فعالیت خود.

پارک صنعتی

وی افزود: در زمینه صنعت با شتاب گسترده ای در ساخت مواد شوینده و ضد عفونی کننده مواجه هستیم و بازار خوبی برای این محصولات در داخل و خارج از کشور داریم.

خرید گندم را ثبت کنید

استاندار قزوین اعلام کرد: در زمینه کشاورزی نیز اقدامات خوبی را شاهد بوده ایم و با خرید بیش از 210 هزار تن گندم بیش از نیاز استان رکورد خوبی شکسته شده است.

وی گفت: پروژه چشمه نور اتفاقی است که زمینه جذب هزاران دانشمند را فراهم می کند ، در این راستا پیگیری های زیادی توسط معاون وزیر فناوری انجام شده و جلسات زیادی برای تسهیل پروژه بزرگ چشمه نور داشته ایم ”

استاندار قزوین گفت: ما کارگروهی تشکیل داده ایم تا این پروژه امسال اعتبار خوبی داشته باشد و شتاب بیشتری بگیرد و سرمایه گذاری لازم را انجام دهد.

جاده قزوین به الموت و تنکابن ادامه دارد

جمالی پور گفت: یکی از اولویت های ما تسریع در ساخت جاده های قزوین ، الموت و تنکابن است و در تلاش هستیم تا تیرماه سال 1400 این پروژه در استان قزوین در دسترس باشد.

مسیر

وی اظهار داشت: راه آهن دو بانده از قزوین به تهران برای آوردن سریع مردم با ساخت اتوبوس های ریلی از دیگر مواردی است كه ما در تلاش هستیم به سفر سریع و ایمن برای سفر برسیم.

استاندار قزوین یادآور شد: ادامه کنتور هشتگرد تا قزوین از دیگر موارد مهمی است که می خواهیم تکمیل کنیم.

فرودگاه را منتقل کردیم

جمالی پور گفت: استان قزوین منطقه ای از صنعت ، کشاورزی و گردشگری است و فرودگاه این ظرفیت را دارد که به گردشگری ما کمک کند.

وی افزود: فرودگاه یک ضرورت مهم اقتصادی است که باید از آن استفاده کنیم اما سال گذشته به دلیل مشکلات مالی نتوانستیم آن را کامل کنیم و انتظار داریم این کار امسال به اتمام برسد.

استاندار قزوین اظهار داشت: از این فرودگاه می توان حداقل برای پروازهای Fokker 100 و فعالیت های آموزشی و گردشگری و سفرهای خانگی استفاده کرد.

صادرات را فعال می کنیم

جمالی پور اظهار داشت: استان قزوین بازار خوبی دارد و اگر صادرات را فعال کنیم ظرفیت خوبی ایجاد می شود تا بتوانیم بازارهای کشورهای مستقل مشترک المنافع ، آسیا و اروپا را تصرف کرده و به سرمایه های کلانی دست پیدا کنیم.

استاندار قزوین اعلام كرد كه در سال 1400 با گشایش و فضل الهی شاهد روزهای بهتری برای مردم فهیم و صبور كشور خواهیم بود و توسعه كشور و استان تسریع می شود.

دکمه بازگشت به بالا