استان ها

۹۸ درصد از خودروهای پلاک منطقه آزاد انزلی تعویض پلاک شدند

به گزارش نازک نارنجی از انزلی: مهندس وحید طالب پور در بازدید مشترک از مرکز شماره گذاری اتومبیل منطقه ای با رئیس انستیتوی راهگشا در استان گیلان و مدیر فنی پلیس راهور منطقه یا پلاک های 98٪ طی یک و نیم سال گذشته ، او اعلام کرد که خودروها در منطقه آزاد انزلی قرار دارند.

مطابق با گزارش ، معاون وزیر اقتصاد و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: “طبق دستورالعمل شماره گذاری و اصلاح پلاک های صادر شده توسط پلیس و متعاقباً با پلیس راهور و موسسه رهگشا در حالی که همه ساخته شده بودند خدمات اتومبیل ساخته شد. ارائه دهندگان خدمات “با شمارش وسایل نقلیه در منطقه و اطلاع صاحبان تماس با وسایل نقلیه با پلاک منطقه ای ، حدود 14000 وسیله نقلیه در منطقه آزاد انزلی پلاک تعویض شده اند.

مهندس طالب پور افزود: در نظر گرفته می شود که ارائه هرگونه سرویس جدید به خودروهای دارای پلاک در محل مستلزم وجود پلاک های جدید پلیس است ، بنابراین مالکانی که هنوز پلاک خود را تغییر نداده اند توصیه می شود به شماره مرکز ثبت نام خودرو در منطقه به روز شود. پلاک ، بدیهی است اگر در هنگام محدود کردن تردد در اتومبیل های دارای پلاک قدیمی انجام نشود ، ارائه خدمات از قبیل انتقال ، تمدید مجوز ، دریافت پلاک موقت و سایر خدمات در این دسته از اتومبیل امکان پذیر نیست.

وی اظهار داشت که ساعت کاری شماره خودرو منطقه ای خودرو از 7:30 تا 14:30 برای تغییر پلاک و انتقال است ، اما دریافت سایر خدمات از جمله تمدید مجوز اتومبیل تا ساعت 16:00 به جز تعطیلات عمومی. وجود دارد.

معاون وزیر اقتصاد و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی درباره توزیع کارت سوخت برای صفحات تعویض شده نیز گفت: با هماهنگی انجام شده از طریق دبیرخانه شورای عالی شرکت های پخش مناطق آزاد و فرآورده های نفتی و مرکز صدور کارت سوخت همزمان با فرآیند تعویض پلاک ، روند توزیع کارت سوخت از سال گذشته آغاز شد و بیشتر کارت های سوخت توسط صاحبان وسایل نقلیه منفرد تحویل داده شد. در هر صورت ، مالکانی که پس از لزوم تعویض پلاک ، هنوز کارت سوخت دریافت نکرده اند با تماس با پلیس +10 ، آخرین وضعیت ذخیره سازی خود ، کارت های سوخت و برخی از کارت های سوخت به آنها اطلاع داده می شود. اتومبیل های دارای پلاک در انتظار دریافت توسط صاحبان اداره پست هستند و قسمت دیگر در وب سایت مرکز شماره گذاری خودروهای منطقه آزاد انزلی است. بنابراین مالکانی که برای تعویض پلاک و یا دریافت سایر خدمات به سایت خودرو در منطقه مراجعه می کنند ، می توانند در زمان مراجعه از آخرین وضعیت کارت سوخت خود مطلع شوند.

همچنین می توانید با تماس با شماره 033-34439037 این کار را دنبال کنید.

وی با اشاره به امکان جابجایی وسایل نقلیه بین مناطق آزاد خاطرنشان کرد: براساس تفاهم نامه منعقد شده بین دبیرخانه دیوان عالی کشور در مناطق آزاد و پلیس ، امکان جابجایی وسایل نقلیه با پلاک بین مناطق آزاد وجود دارد و نیاز به مجوز دارد. سازمان مبدا است و در این حالت متقاضیانی که می خواهند از منطقه آزاد دیگری در منطقه آزاد انزلی وارد ماشین شده و آن را بشمارند ، ابتدا باید به مناطق آزاد مبدا مراجعه کنند و از قیمت و سلامت خودرو و شرایط انتقال اطلاع داشته باشند . دریافت موافقت سازمان منطقه آزاد برای حذف خودرو ، جهت ارائه سریع اسناد به مرکز شماره گذاری خودروهای منطقه آزاد انزلی و پرداخت عوارض مربوطه برای انتقال و مسافرت خودرو.

98 درصد پلاک های منطقه آزاد انزلی تعویض شد

48

دکمه بازگشت به بالا