اجتماعی

مسدودسازی ۴۹۰ سایت متخلف در حوزه میراث فرهنگی / افزایش ۱۷ درصدی کشف اشیای تاریخی اصل

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی یکی از موفق ترین واحدها در مبارزه با جرایم و محافظت از پیشینه تاریخی کشور است.

با مجوز از نازک نارنجی ، سردار مهدی معصوم بیگی وی با بیان اینکه چرا مردم و مسئولان برای محافظت از املاک و اماکن تاریخی باید در کنار هم باشند ، گفت: “میراث فرهنگی یکی از با ارزش ترین سرمایه ها در کشور است و نشان دهنده دانش و تاریخ کشور ، کشور و ملت ما است. ” بنابراین ، حفاظت از آن یک وظیفه عمومی است.

وی در تشریح ایجاد یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی پلیس پیشگیری ناجا گفت: در 11 ماهه امسال 386 دستگاه فلزیاب از حفاران غیرمجاز و افراد تبلیغ کننده این دستگاه در فضای مجازی کشف شد. از مجرمین به مقامات قضایی تحویل داده می شود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از افزایش 17 درصدی کشف اشیای تاریخی خبر داد و اظهار داشت: در این مدت 18 هزار و 669 شی اشیای تاریخی کشف و ضبط شد که از این تعداد 12 هزار و 103 اشیا were اصلی بوده و مربوط به دوره های مختلف تاریخ است.

وی بررسی مستمر نظارت بر فضای مجازی برای فیلتر کردن و برخورد با مناطق غیرمجاز را از دیگر اقدامات یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی عنوان کرد و گفت: “با اتصال این واحد به سیستم آنلاین فضای مجازی در دفتر حقوقی ، این امکان وجود دارد و در اسرع وقت با سایت های غیرمجاز که ملک تاریخی را خریداری و می فروشند ، فلزیاب ها را پیدا می کنند ، گورها را پیدا می کنند ، مردم را به شرکت در حفاری غیر مجاز تشویق می کنند.

طبق وب سایت خبری پلیس ، معصوم بیگی به تعداد پیام های دریافتی بیش از 24000 پیام از دوستداران میراث فرهنگی استناد می کند: افزایش 25٪ در همکاری مردم – که ما آن را وارث محترم ملی می دانیم – اهمیت حفظ میراث گذشته را نشان می دهد. و ما انتظار داریم که این همکاری اجتناب پلیس ادامه یابد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا