اجتماعی

شمار قربانیان کووید ۱۹ در ایتالیا از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت

روز گذشته (دوشنبه) ایتالیا آمار روزانه تعداد مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را ارائه داد و اعلام کرد که تعداد قربانیان بیماری کووید 19 در این کشور از 100000 نفر فراتر رفته است.

طبق گزارش وزارت بهداشت ایتالیا ، با مرگ 318 بیمار مبتلا به Quid 19 در 24 ساعت گذشته ، یک سال پس از اولین علائم Quid در این کشور ، تعداد قربانیان به 100103 نفر افزایش یافت.

منطقه لومباردی در شمال ایتالیا ، که با 30،000 قربانی ، مرکز اقتصاد این کشور شناخته می شود ، بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا و اپیدمی بیماری کوید 19 دید.

پس از لومباردی ، سه منطقه دیگر در شمال ، شمال شرق و شمال شرق کشور وجود داشت ، امیلیا-رومانیا ، پیدمونت و ونتو ، هر یک با 30 ، 11 و 10 هزار مرگ و میر ، که در هر کدام 19 مورد بیماری کووید در جمعیت آنها

در گزارشی ، خبرگزاری فرانسه خاطرنشان کرد که تعداد قربانیان در ایتالیا همیشه متفاوت از اعلام رسمی است.

نخست وزیر ایتالیا ماریو دراگی روز دوشنبه در یک پیام ویدیویی با اشاره به وضعیت همه گیر در کشور خود گفت: “ما اکنون با موج جدیدی از بدتر شدن بحران بهداشت روبرو هستیم.” همه شهروندان باید تا آنجا که می توانند تلاش کنند تا ویروس را تا حد ممکن محدود کنند. همچنین این وظیفه دولت است که سهم خود را در جهت گیری انجام دهد.

یک اندیشکده بهداشت هفته گذشته از افزایش هفتگی 33 درصدی تعداد مبتلایان به بیماری کووید 19 در ایتالیا از 24 فوریه تا 2 مارس خبر داد که بالاترین تعداد از 123000 نفر در سال گذشته است.

لوئیجی دی مایو ، وزیر امور خارجه ایتالیا نیز روز یکشنبه بیانیه ای صادر کرد و گفت که مطابق با آخرین آمار ، اقدامات سختگیرانه تری لازم است.

به گزارش یورونیوز ، وزیر بهداشت ایتالیا روز یکشنبه قول سرعت بخشیدن به فعالیت واکسیناسیون این کشور را داد که مانند اکثر مناطق اروپا به دلیل دریافت محموله های سفارش شده ، کند بوده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا