استان ها

طراحی سامانه شفافیت املاک، ابتکار شهرداری تبریز است

به گزارش نازک نارنجی ، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز ، علیرضا دستان در جلسه شورای شهر تبریز با تشکر از مدیریت و پشتیبانی اعضای شورای شهر تبریز برای راه اندازی سیستم شفافیت املاک ، اظهار داشت: هدف ما ایجاد شفافیت است سیستم جلوگیری از نقض حقوق شهرداری. “برنامه ریزی املاک و مستغلات برای املاک موجود ، شفافیت در روند انتقال دارایی و بهبود سلامت اداری.

مدیرکل املاک و مستغلات شهرداری تبریز ادامه می دهد: تا به امروز بیش از 20 جلسه برای اجرای این سیستم برگزار شده است که برای کلاس آن جالب خواهد بود.

دستان با اشاره به روند راه اندازی این سامانه گفت: پس از مشخص شدن روندها در مناطق ، گروه های ویژه ای كه روی آن كار می كنند برای ادامه كار در مناطق تشكیل شده اند.

وی گفت: در جلسات برگزار شده همان فرم ها و زمینه های اجباری ثبت املاک و مستغلات در سامانه ساخته شده و به کلیه مناطق شهردار ابلاغ شده است.

مدیرکل املاک و مستغلات شهرداری تبریز ادامه می دهد: با اجرای این سیستم ، پوشش های جدیدی برای طراحی شهر و سایر مشکلات ساخته شده است.

وی با اشاره به آمار ثبت شده املاک این سامانه گفت: شهرداری تبریز املاکی در خارج از قلمرو و حتی سایر شهرداری ها دارد که آنها نیز نیاز به ثبت دارند و راه حل تعیین می شود.

ماجرا روشن است: با اجرای این سیستم ، بیش از 20000 متر مربع از اموال خاوران توقیف و به شهرداری بازگردانده شد. این روند تا زمان مالکیت نهایی شهرداری ادامه خواهد یافت.

مدیرکل املاک و مستغلات شهرداری با بیان اینکه علاوه بر عرصه ، املاک و مستغلات نیز در این سامانه ثبت می شوند اظهار داشت: کلیه املاک متعلق به شهرداری در این سامانه ثبت شده است.

وی عدم ثبت دارایی ها در این سامانه را تخلف دانست و گفت: با اعلام شهردار تبریز ، در آینده ای نه چندان دور تمام ادارات اداری مربوط به املاک متعلق به شهرداری یا هر روش دیگر مربوط به شهرداری. این سیستم

داستان از این قرار است: این سیستم امروزه در بسیاری از شهرها کار نمی کند. در راه اندازی این سیستم ، هیچ مدلی از جای دیگر وجود ندارد و این اقدام ابتکار شهرداری تبریز است.

48

دکمه بازگشت به بالا