اجتماعی

آیا بالگرد در حریق شهری کاربرد دارد؟

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: بالگرد در اطفا حریق شهر مثر نبود.

سید جلال ملکی در مصاحبه با نازک نارنجی ، آیا سازمان آتش نشانی تهران برای افزایش تدارکات خود به بالگرد نیاز دارد یا خیر؟

وی گفت: “اگر به بخش های معتبر آتش نشانی نگاه كنیم ، آنها هلی كوپتر در شهر ندارند.”

ملکی اظهار داشت: بالگردها به دلایل فنی در عملیات شهری بی اثر هستند. امروز هلال احمر و پلیس هلی کوپترهایی در تهران دارند که بعضی اوقات برای اطفا fire حریق مورد استفاده قرار می گیرند ، اما در بعضی مواقع بعضی از دستگاه ها برای کمک به ما در عملیات حاضر می شوند. ما به این نتیجه رسیده ایم که بالگردها در زمینه آتش سوزی شهری کارآمد نیستند.

وی افزود: در شهرها ساختمانها بر روی یکدیگر ساخته شده اند ، اگر هنگام آتش سوزی آب از ارتفاع 2 تا 40 متری با هلی کوپتر ریخته شود ، آب به باد می افتد و توسط باد به برخی منتقل می شود. اگر هلی کوپتر بخواهد ارتفاع خود را پایین بیاورد تا آب دقیقاً روی منطقه آتش ریخته شود ، گرمای شدید آتش می تواند در سیستم هلی کوپتر مشکل ایجاد کند ، در حالی که داخل هلی کوپتر هوا تولید می کند و ضرباتی که منجر به آتش سوزی باعث افزایش شعله می شود.

وی گفت: در نتیجه عملیات اطفای حریق بالگرد در شهرها بی نتیجه است و برای مراتع ، جنگل ها ، فضای باز و … مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، اگر جنگلی آتش سوزی کند ، هلی کوپتر هرجا سقوط کند آتش را از بین می برد ، اما اگر یک بندر 2 متری در آتش باشد و یک هلی کوپتر از ارتفاع زیادی آب بیاندازد ، باد می تواند 50 متر دورتر بوزد. زیان آور.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا