اولین بار است گروه رسانه‌ای ایران را از عربستان برمی‌گردانند

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به دنبال دستگیری گروه رسانه‌ای صدا و سیما در مدینه و بازگرداندن این گروه از عربستان به کشور، ‌ گفت: تا آنجا که اطلاع دارم این اقدام برای اولین بار اتفاق افتاده است.

به گزارش نازک نارنجی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، در نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، مسئولان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده از اقدامات و پیگیری‌های انجام شده در موضوع دستگیری گروه رسانه‌ای صدا و سیما و بازگرداندن این گروه به کشور گزارش داد و گفت: با وجود پیگیری‌ها در سطوح مختلف، این گروه را دیشب به فرودگاه منتقل کرده و به کشور بازگرداندند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ در پی این اظهارات، با بیان اینکه تا آنجا که اطلاع دارم این اقدام برای اولین بار اتفاق افتاده است، اظهار کرد: زائران سوال می‌کنند مگر آنها چه کرده‌اند که عربستان این گروه را دستگیر کرد و به کشور بازگرداند؟

پیمان جبلی ـ رئیس صدا و سیما ـ درباره بازگردانده شدن گروه رسانه‌ای صدا و سیما از عربستان، گفته است: همکاران ما در حال ضبط یک تلاوت قرآن کریم در مسجدالنبی برای پخش در قالب یک برنامه بودند که بازداشت و در ادامه به بازداشتگاه منتقل شدند. ما هم از علت بازداشت این عزیزان و بازگرداندن آنها به کشور بی‌خبر هستیم. این اتفاق برای ما هم عجیب بود؛ برای اینکه در سال‌های گذشته شاهد این اتفاقات نبودیم و هنوز هم از علل این اتفاق مطلع نیستیم و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

این اتفاق درحالی رخ داد که سرپرست حجاج ایرانی در نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت ابراز امیدواری کرد که باقی‌مانده زائران کشورمان به آرامی و سهولت وارد سرزمین وحی شوند و با حجی مقبول به سلامتی به کشور بازگردند.

به گفته نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، نیمی از زائران ایرانی به مکه و مدینه رسیده‌اند.

علی اصغری ـ رئیس ستاد مدینه ـ در شورای برنامه‌ریزی بعثه نیز، تعداد زائرانی را که از آغاز عملیات حج و از ۲۴ اردیبهشت ماه وارد مدینه شده‌اند حدود ۳۲ هزار و ۴۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: این زائران در قالب ۲۳۳ کاروان با ۱۴۰ پرواز وارد این شهر شده‌اند و در حال حاضر حدود ۱۰ هزار نفر از این زائران همچنان در مدینه به سر می‌برند.

دکتر ناصر روستا ـ مسئول ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت درمدینه ـ به فعالیت درمانگاه‌های ۲۴ ساعته و ۱۶ ساعته و مرکزی در مدینه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران ایرانی اشاره کرد و با توجه به راه‌کارهای انجام‌شده برای کاهش تعداد مراجعان به درمانگاه ۱۶ ساعته، شرایط کلی را روان و آرام توصیف کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا