اقتصادی

برنامه‌ریزی برای توزیع ۳۰۰ هزار تن نهاده دامی میان عشایر در سال جاری

نازک نارنجی/خراسان شمالی رییس سازمان امور عشایری از برنامه‌ریزی برای توزیع ۳۰۰ هزار تن نهاده دامی در مرحله اول اجرای طرح تولید قراردادی گوشت قرمز برای امسال خبر داد و افزود: عشایر به ازای دریافت نهاده، گوشت قرمز تولید می‌کنند و تحویل می‌دهد.

شایان نادری ۲۴ فروردین ماه در بازدید از مناطق عشایری خراسان شمالی گفت: خشکسالی‌های پی در پی سبب شده تا دامداران عشایری برای تامین نهاده‌های دامی خود با مشکل مواجه شوند که اجرای طرح قراردادی گوشت قرمز برای حمایت از این قشر از جامعه در سال گذشته اجرا و امسال نیز ادامه می یابد.

به گفته وی در نیمه دوم سال گذشته ۲۰۰ هزار تن نهاده دامی در اختیار دامداران قرار گرفت که این رقم امسال بیشتر می‌شود. 

نادری گفت: اجرای این طرح سبب می‌شود تا از سوق دادن دام‌های مولد عشایر به کشتارگاه جلوگیری شود و علاوه بر آن، این طرح کمک خوبی به تولید گوشت قرمز می‌کند.

نادری ادامه داد: عشایر ۲۵ درصد از گوشت قرمز مورد نیاز کشور را تامین می‌کنند که در این طرح، میزان تولید این محصول ۲۰ درصد بیشتر می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان عشایری برای تولید صنایع دستی عشایر را مورد حمایت قرار می‌دهد، بیان کرد: طی پارسال میزان تسهیلات صنایع دستی مصوب برای پرداخت به جامعه عشایر ۱۶ هزار میلیارد ریال است که این منابع باید تا پایان خردادماه در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

رییس سازمان امور عشایری همچنین امروز از بند خاکی میاندشت نیز بازدید کرد و برای کمک به تکمیل این پروژه قول مساعد داد.

وی افزود: عشایر خط اول امنیت غذایی کشور هستند، این قشر با کمترین امکانات، بخش بزرگی از گوشت قرمز مورد نیاز کشور را تامین می‌کنند.

نادری تاکید کرد: دولت توجه ویژه‌ای به عشایر دارد که در این راستا در سال گذشته دستورالعمل ۱۰بندی در راستای افزایش رفاه جامعه عشایری و برطرف شدن مشکلات این قشر ابلاغ شد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا