اقتصادی

کدام خودروهای الکتریکی بیشتر مورد توجه قرار دارند؟

نمایشگاه خودرو بانکوک افزایش ۲۸ درصدی سفارشات را گزارش کرد و تویوتا در فروش پیشرو بود.

به گزارش نازک نارنجی، برگزارکننده این نمایشگاه اعلام کرد که نمایشگاه بین‌المللی خودرو بانکوک تایلند افزایش ۲۷.۵ درصدی در سفارش‌ها را ثبت کرد که تویوتا در فروش پیشرو بود و خودروهای رایج با وجود افزایش سرعت خودروهای الکتریکی، همچنان تسلط داشتند.

این رویداد که از ۲۷ مارس تا ۷ آوریل برگزار شد و سفارش ۵۳ هزار و ۴۳۸ خودرو و پنج هزار و ۱۷۳ موتورسیکلت رزرو شد. نتایج نشان داد که خودروهای برقی حدود ۳۲.۸ درصد از سفارش‌های خودرو را تشکیل می‌دهند که پس از ۲۱.۵ درصد سهم قبلی است.

بر اساس گزارش، تویوتا ۸۵۴۰ خودرو سفارش دریافت کرد و پس از آن بی‌وای‌دی چین با ۵۳۴۵ خودرو قرار گرفت.

خودروهای الکتریکی از چین توجه مردم را به خود جلب کردند. خودروسازان چینی در میان چالش فزاینده برای غول‌های خودروسازی ژاپنی که مدت‌هاست بر بازار خودرو تایلند تسلط داشته‌اند، در کانون توجه قرار گرفتند.

طبق گزارش رویترز، خودروسازان چینی متعهد شده‌اند که بیش از ۱.۴۴ میلیارد دلار در تاسیسات تولید در بزرگترین قطب تولید خودرو در جنوب شرقی آسیا سرمایه‌گذاری کنند. تایلند در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰ حدود ۳۰ درصد از تولید سالانه خودرو خود را به خودروهای برقی اختصاص دهد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا