بین الملل

مقام آمریکایی: نمی‌توانیم ارسال موشک‌های بالستیک از ایران به روسیه را تایید کنیم

یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد که این کشور همچنان نمی‌تواند ارسال موشک‌های بالستیک از ایران به روسیه را تایید کند.

به گزارش نازک نارنجی، این مقام آمریکایی مدعی شد در صورتی که ایران به ارسال موشک‌های بالستیک به روسیه بپردازد با عواقب سریع و جدی مواجه خواهد شد.

اخیرا خبرگزاری رویترز به نقل از ۶ منبع مطلع مدعی شده بود که ایران تعداد زیادی موشک زمین به زمین به روسیه ارسال کرده است.

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) در واکنش به این ادعا نوشته بود: ایران به‌رغم اینکه هیچ محدودیت قانونی در فروش موشک‌های بالستیک ندارد، اما از لحاظ اخلاقی موظف است از معاملات تسلیحاتی در زمان درگیری میان روسیه و اوکراین جهت جلوگیری از تشدید جنگ جلوگیری کند. این (تعهد) در پایبندی ایران به قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل ریشه دارد.
جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز ‌پیش‌تر اذعان کرده بود که واشنگتن تا بدین لحظه موفق به تایید انتقال موشک‌های بالستیک از تهران به مسکو نشده است.

کشورهای گروه هفت نیز مدعی شدند که درباره گزارش هایی مبنی بر اینکه ایران در حال بررسی انتقال موشک‌های بالستیک و فناوری های مرتبط به آن به روسیه است، بسیار نگران هستند.
انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا