استان ها

تصاویر نجومی ۲۲ اسفند (۱۲ مارس)

تصاویر نجومی ۲۲ اسفند (۱۲ مارس)

نگاهی متفاوت به آسمان شب و فضای بی‌پایان.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا،‌ تصاویر نجوم و فضا جدای از اهمیتی که در مطالعات و تحقیقات اخترشناسی دارد، امکان مشاهده و درک عجایب و شگفتی‌های دنیای بیرون از سیاره زمین را برای علاقه‌مندان این حوزه فراهم می‌کند. امروزه به لطف پیشرفت علم و فناوری، تصاویر نجومی به شکل‌های بسیار زیبا و گهگاه هنری تهیه می‌شود که علاوه بر ارائه اطلاعات علمی، زیبایی‌های خیره‌کننده‌ای را برای علاقه‌مندان به ارمغان می‌آورد.

***

تصویر روز ناسا

ماه در حال عبور از مقابل خورشید در خورشید گرفتگی جزئی در نزدیکی ایالت وایومینگ آمریکا در روز دوشنبه، 21 اوت 2017 دیده می‌شود. یک خورشید گرفتگی کامل بخش باریکی از ایالات متحده را درلینکلن دربرگرفت. ساحل، اورگان به چارلستون، کارولینای جنوبی. خورشید گرفتگی جزئی در سراسر قاره آمریکای شمالی همراه با بخش هایی از آمریکای جنوبی، آفریقا و اروپا قابل مشاهده بود. عکاس فردی به نام جوئل کاوسکلی (Joel Kowsky) است.

تصاویر نجومی ۲۲ اسفند (۱۲ مارس)

تصویر روز apod

پدیده واقع در افق چیست؟ چیزی که ممکن است شبیه یک کهکشان عجیب و غریب به نظر برسد، در واقع ستون اگزوز یک موشک معمولی است که به طور غیرعادی پس زمینه‌اش نورانی است. اگرچه موشک اسپیس ایکس فالکون 9 از کیپ کاناورال در فلوریدا، ایالات متحده آمریکا پرتاب شد، پیشران سوخته آن در منطقه بسیار وسیع‌تری قابل مشاهده بود. این عکس چشمگیر از آکوریری، ایسلند گرفته شده است. این سفینه فضایی عظیم یک هفته پیش از زمین بلند شد و منظره حاصل از پرتاب آن بلافاصله پس از آن با یک نوردهی 10 ثانیه ای گوشی هوشمند، قبل از اینکه به سرعت از بین برود، ثبت شد. شکل مارپیچی احتمالاً ناشی از بادهای شدید است که گاز خارج‌شده را به شکل یک پیچ در می‌آورد، که در طول مسیر شبیه یک مارپیچ  دیده می‌شود. ستاره‌ها و شفق کم رنگ سبز و قرمز در پس‌زمینه این تصویر خارق‌العاده ظاهر می‌شوند.

تصاویر نجومی ۲۲ اسفند (۱۲ مارس)

تصویر روز skyandtelescope

این عکاس توسط لوئیجی مورونه (Luigi Morrone) در ریو هورتادو، منطقه کوکیمبو شیلی با تجهیزات تلسکوپ CHI-1 PlaneWave CDK24 و دوربین FLI PL9000 ثبت شد. فیلتر مورد استفاده  SHO Astrodins Piscoupe ands است. تصویر IC 2948 خوشه‌ای ستاره‌ای است که در قنطورس قرار دارد.

تصاویر نجومی ۲۲ اسفند (۱۲ مارس)

تصویر روز earthsky

تصویری از کره ماه که با تلسکوپ kson 135/900، چشمی 25 میلی متری، سامسونگ a54 با جزئیات پس از پردازش و تعادل رنگ جزئی که در لایت روم انجام شده است. تصویر ماه با pipp، autostacker و photoshop پردازش شده است. عکس از پونای هندوستان گرفته شده است.

تصاویر نجومی ۲۲ اسفند (۱۲ مارس)

تصویر روز astronomy

نمای درخشانی از خورشید که در 29 ژانویه طلوع می‌کند. مجموعه‌ای از حلقه‌ها در بالای آن تشکیل می‌شود. این تصویر با یک تلسکوپ خورشیدی 2.4 اینچی Hα و یک دوربین تک رنگ CCD گرفته شده است.

تصاویر نجومی ۲۲ اسفند (۱۲ مارس)

دکمه بازگشت به بالا