ورزشی

آمارهایی برای ناامیدی از پرسپولیس/بدترین شروع سرخ‌ها در دور برگشت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، شکست یک بر صفر پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک فاصله مدافع عنوان قهرمانی با صدر جدول را به پنج امتیاز رساند تا کار برای سرخپوشان پایتخت سخت‌تر از گذشته شود.

پرسپولیس که در ۲۲ دوره قبلی این رقابت‌ها با کسب ۸ قهرمانی پر افتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران است ششمین باخت خود را در حالی تجربه کردند که در هشت دوره گذشته هرگز چنین شرایطی را در پایان هفته شانزدهم تجربه نکرده بودند.

پرسپولیس تاکنون ۶ بار طعم تلخ شکست را تجربه کرده است که نسبت به مدت مشابه در دوران ۹ سال اخیر قابل قبول نیست. این تیم هر بار طعم قهرمانی را چشید تعداد باخت‌های کمتری از ۱۶ بازی فصل خود داشته است.

پرسپولیس تاکنون در فصل جاری، ۱۱ گل خورده است و بیرانوند تنها هفت بار کلین شیت از خود ثبت کرده است که نشان می‌دهد گلر تیم ملی ایران در سراشیبی با چارچوبی است که همواره نقطه امن سرخ‌ها در مسیر قهرمانی بوده است.

مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر میانگین کمتر از ۲ امتیاز را دارد که چنین آماری را باز هم در طول دوران سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ، گابریل کالدرون و یحیی گل محمدی تجربه نکرده بود.

حالا باید دید آیا پرسپولیس که بازی‌های سختش در دور برگشت با دیدار مقابل تراکتور آغاز می‌شود چه مسیری را در ادامه بازی‌های لیگ برتر طی خواهد کرد.

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا