سرانه ۵۰۰ لیتری مصرف روزانه آب در سال خشکسالی/زنگ هشدار مصرف – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی پور عصر سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهارکرد: شاید بسیاری از مردم ما اطلاع نداشته باشند که برای هر متر مکعب آب از تأمین، تصفیه و رسیدن آب به خانه های آنان حدود ۱۷۰ هزار تومان هزینه می شود.

مسئول امور فرهنگی و دینی شرکت مهندسی آبفا کشور بیان کرد: در خراسان جنوبی به ازای هرمتر مکعب آب ۱۲- ۱۳ هزار تومان هزینه می شود ولی از مردم برای هر متر مکعب آب دو- سه هزار تومان أخذ می شود.

ابراهیمی پور گفت: با توجه به این هزینه بالا برای تأمین آب، سرانه مصرف آب در کشور در بسیاری از بخش ها و نقاط کشور بالا است و بی مبالاتی هایی در مصرف مشاهده می شود.

وی اظهار کرد: سرانه مصرف آب در برخی مناطق در هر روز بیش از ۵۰۰ لیتر است که عدد بسیار عجیبی است و یک اسراف است.

مسئول امور فرهنگی و دینی شرکت مهندسی آبفا کشور ادامه داد: در کار فرهنگی بخشی از فعالیت، امر به معروف و نهی از منکر است که قسمتی از همین موضوع امر به معروف درست مصرف کردن و نهی از منکر اسراف به ویژه در زمینه آب به عنوان یک نعمت بی بدیل الهی است.

ابراهیمی پور افزود: درخواست ما بر این است که ائمه جمعه به عنوان یک نهاد قابل اعتماد در این زمینه همکاری با ما در این زمینه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه چهارمین سال خشکسالی را پشت سر می گذاریم، گفت: با توجه به خشکسالی پیش رو همکاری مردم در مصرف درست آب را می طلبیم.

دکمه بازگشت به بالا