استان ها

وحدت؛ لازمه تحقق وعده الهی در پیروزی اسلام و مسلمین است/ سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه

نازک نارنجی/سیستان و بلوچستان معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه وحدت؛ لازمه تحقق وعده الهی در پیروزی اسلام و مسلمین است گفت: برکت خون شهدا، سبب محبوبیت جهانی مردم غزه، حماس و جبهه مقاومت شده و محکومیت قساوت‌های رژیم کودک کش اسرائیل را نیز به دنبال داشته است.

به گزارش نازک نارنجی- امروز جمعه رضا شریفی در جمع ریش سفیدان و معتمدین ایل براهویی ساکن در بخش سفیدآبه شهرستان نیمروز اظهارکرد: بیش از ۱۰۰ روز است که رژیم صهیونیستی جنایات آشکار خود را علیه مردم مظلوم غزه در پیش چشم جهانیان انجام می‌دهد.

وی افزود: امروز به لطف خدا وضعیت نگاه بین المللی به جریان غزه، نگاهی است که به طور مشخص پیروزی واقعی و حمایت مردم جهان در جبهه مقاومت و در سبد مردم فلسطین است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اسرائیل تمام تلاش خود را می کند تا ناامنی را از منطقه خود به جمهوری اسلامی ایران سوق دهد، تصریح کرد: بیش از ۴۰ سال است که اسرائیل، آمریکا و انگلیس جبهه‌ای واحد را در منطقه علیه کشور ما شکل داده‌اند.

وی ادامه داد: آنها تلاش‌هایی را توسط برخی از گروه‌های تروریستی انجام می‌دهند و دانشمندان ما را ترور می‌کنند. اتفاقات و توطئه‌هایی همچون حادثه تروریستی کرمان و راسک در این استان نیز در اتاق‌های فکری موساد برنامه‌ریزی می‌شوند.

شریفی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان به سرعت در حال صنعتی شدن است و ما بنا داریم بسیاری از عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم که به طور مشخص محصول اعتماد و یک صدایی در استان است.

وی افزود: عقب ماندگی‌ها و مشکلات تاریخی سیستان و بلوچستان را قبول داریم اما وضعیت امروز ما قابل مقایسه با ۱۰ سال گذشته نیست چراکه ما در بسیاری از شاخص‌ها رشد مناسبی داشته‌ایم.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان در پنج سال آینده چهره‌ای متفاوت خواهد داشت، عنوان کرد: پیشرفت استان به مدد الهی و به همت مردمان این سامان رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: متاسفانه ما در دهه ۸۰ عقب ماندگی‌های گوناگونی داشته‌ایم که در این زمینه امام خامنه‌ای مدظله العالی نیز فرمودند “اگر مصوبات سال ۸۱ سفر ایشان انجام می‌شد قطعاً چهره استان تغییر می‌کرد”.

وی افزود: در دهه ۸۰ مساله دسته بندی ها، شیعه و سنی، فارس و بلوچ سبب به هم ریختگی تمرکز مدیریتی و اجتماعی و در نتیجه عقب ماندگی ما در سیستان و بلوچستان شد.

معاون سیاسی اجتماعی سیستان و بلوچستان بیان کرد: اکنون فضای استان نسبت به دهه ۸۰ متفاوت است. در منطقه راسک اگر شهید داده‌ایم، اما انسجام اجتماعی ما بیشتر شده است. ما این پیام را به همه جا مخابره کرده‌ایم که استان ناامن نیست.

وی ادامه داد: امروز حجم بالایی از کارخانجات و معادن در استان سیستان و بلوچستان مشغول به کار شده‌اند که در نوع خود بی‌نظیر بوده است.

شریفی تاکید کرد: در برخی از مناطق سیستان و بلوچستان به صورت همزمان پنج کارگاه فیبر نوری، راه آهن، راه جاده‌ای، آب و گاز همزمان مشغول فعالیت هستند و ما قدردان صبوری و همراهی لایه‌های اجتماعی استان هستیم.

وی افزود: ما دست نخبگان، بزرگان، معتمدین و علمایی که در عرصه پیشرفت و خوشنامی سیستان و بلوچستان کمک کننده و همراه هستند به گرمی می‌فشاریم.

معاون سیاسی اجتماعی سیستان و بلوچستان اذعان کرد: هرجا که مردم استان نسبت به یکدیگر حسادت و مسائل قومی مذهبی را مطرح کردند استان دچار عقب‌ماندگی شده است. بنابراین باید از این گونه مسائل عبور کنیم و به توسعه همه جانبه استان فکر کنیم.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان را باید با کمک هم بسازیم و در این مسیر از ظرفیت‌های نخبگان استفاده کنیم، ادامه داد: در جلسه با مدیران عامل معادن و کارخانجات استان ضمن حمایت تمام عیار از آنان، مطالبه‌گر ایفای مسوولیت اجتماعی و مدنی در استفاده از ظرفیت جوانان بومی به عنوان یک اولویت شده‌ایم.

شریفی با اشاره به اینکه باید فرماندار شهرستان نیمروز در حوزه سفیدآبه توسعه هنرستان با گرایش معدن و مکانیک را پیگیری کنند، گفت: سفیدآبه قطعا نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته اما جای کار بسیاری دارد و بایستی کارگروه توسعه این منطقه به عنوان یک دستور کار در دست فرماندار قرار گیرد.

وی افزود: ایل بزرگ براهویی ظرفیت‌های فراوانی دارد. البته آن‌طور که باید همه ظرفیت‌های آن پایه کار نیامده که این مساله باز می‌گردد به حوزه بزرگان، ریش سفیدان و معتمدین که باید مطالبه بیشتری در حوزه مشارکت توسعه استان انجام دهند.

معاون سیاسی اجتماعی سیستان و بلوچستان ادامه داد: نقش تامین امنیت اقوام قابل تقدیر است گرچه همواره هم شهید و هم شرور وجود داشته است اما انتظار داریم بزرگان زمینه بازگشت افرادی را که پشیمان هستند را فراهم کنند زیرا راه توبه باز است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای تامین امنیت مرزها و شهروندان خود با هیچ کس تعارف ندارد افزود: ما حاکمیت همسایگان خود را محترم می‌شماریم و در این زمینه ارتباطات خوبی داریم.

وی ادامه داد: نشست‌های مشترک فراوانی با کشورهای همسایه در زمینه‌های سیاسی، دیپلماتیک، نظامی و امنیتی در حال برگزاری است تا پایگاه‌های تروریست‌ها را در مرزها شناسایی و ریشه کن کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: فضای مجازی در دست گروه‌های معاند و ضد انقلاب است و جوانان نباید هیجانی شوند چرا که فضای استان آرام و تحت کنترل است.

وی افزود: سیستان و بلوچستان، استانی پهناور و با مردمانی اصیل و با ریشه است که می‌توانیم مسائل استان را خودمان حل کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا