کمبود ۵۰۰۰ ظرفیت برای نگهداری از معتادان متجاهر در غرب استان تهران/ کاهش ۵ درصدی سرقت

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف ۸۵۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر و جمع آوری ۳۶۰۰ معتاد متجاهر در ۱۰ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی، سردار کیومرث عزیزی در نشست خبری که پیش از ظهر امروز در مقر فرماندهی انتظامی غرب استان تهران برگزار شد، گفت: از ابتدای امسال تا امروز که تقریبا می‌توان گفت مدت ۱۰ ماهه از سال را دربر می‌گیرد، ماموران انتظامی غرب استان تهران در راستای ارتقاء احساس امنیت در سطح جامعه، طرح‌های مختلف انتظامی و محله محور را در شش شهرستان غرب استان تهران به مرحله اجراء گذاشتند.

وی ادامه داد: در جریان اقدامات انجام شده، میزان سرقت نسبت به مدت مشابه در سال قبل پنج درصد کاهش داشته است. همچنین در حوزه کشفیات انواع سرقت‌ها نیز شاهد افزایش هفت درصدی کشفیات و دستگیری بودیم.

عزیزی همچنین از جمع‌آوری ۳۶۰۰ معتاد متجاهر در جریان اجرای طرح‌های پاکسازی و امنیت محله‌محور خبر داد و گفت: معتادان متجاهر جمع‌آوری شده به کمپ‌های ترک اعتیاد تحویل داده شدند تا در فرآیند بازپروری قرار بگیرند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران درباره آمار معتادان متجاهر در محدوده غرب استان تهران نیز گفت: برابر بررسی ها و اطلاعات به دست آمده حدود هشت هزار معتاد در سطح شهرستان‌های غرب استان تهران وجود دارد که با همکاری استانداری استان تهران و شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر و در اختیار قرار گرفتن کامل پذیرش کمپ ماده ۱۶ اخوان در شهرستان ملارد، ۳۶۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری شده به کمپ‌های ترک اعتیاد تحویل داده شدند و ما در صدد مهارت آموزی به آنان هستیم. 

وی تصریح کرد:‌ اما در این عرصه نیازمند افزایش ۵۰۰۰ نفری گنجایش پذیرش در کمپ های ترک اعتیاد هستیم تا به صورت ۱۰۰درصدی در این عرصه فعالیت شده و تمامی معتادان متجاهر جمع‌آوری شوند. 

فرمانده انتظامی غرب استان تهران همچنین درباره آمار کشفیات موادمخدر نیز گفت:‌در مدت مذکور ۸۵۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر از جمله مواد سنتی و صنعتی از سوداگران مرگ کشف شده است.

عزیزی در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به نقش مهم رعایت قوانین راهنمائی و رانندگی در کاهش تصادفات و فرهنگ‌سازی صورت گرفته در این زمینه، بیان داشت: در مدت زمان گذشته، شاهد کاهش ۳۱ درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های غرب استان تهران بودیم که این امر با همکاری رانندگان قانونمدار و تلاش همکاران پلیس راهور و راه به‌دست آمده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا