ورزشی

شوک برانکو به پرسپولیس؛ پاسخ مرد کروات به پیشنهاد سرخ‌ها

مدیران باشگاه پرسپولیس بعد از پذیرش استعفای یحیی گل‌محمدی، در روزهای گذشته مذاکرات خود برای انتخاب جانشین او را آغاز کردند. رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس در صحبت‌های خود، نسبت به فرآیند انتخاب جانشین یحیی گل‌محمدی واکنش نشن داد و توضیح داد که 10 سرمربی خارجی برای هدایت سرخ‌پوشان پایتخت نام‌شان مطرح است و بعد از بررسی‌های انجام شده از سوی کمیته فنی باشگاه، سرمربی جدید پرسپولیس تا پایان هفته جاری معرفی خواهد شد.

درویش در حالی مدعی شد که 10 سرمربی خارجی برای هدایت پرسپولیس نام‌شان مطرح است که جدی‌ترین گزینه موردنظر سرخ‌پوشان، برانکو ایوانکوویچ بود. جالب آنکه پیش از پذیرش رسمی استعفای یحیی گل‌محمدی، مذاکرات با سرمربی کروات آغاز شد و روز گذشته رسماً ایوانکوویچ پای میز مذاکره با مدیران پرسپولیس نشست و عضو هیات‌مدیره سرخ‌پوشان در کشور امارات دیداری با برانکو داشت و امید داشت که بتواند او را برای پذیرش هدایت پرسپولیس متقاعد کند.

بهترین دوران من به عنوان مربی را فراموش نمی‌کنم اما …

مدیرعامل پرسپولیس بعد از جلسه برگزار شده میان نماینده این باشگاه و برانکو ایوانکوویچ توضیح داد که تا روز چهارشنبه، تکلیف همکاری یا عدم همکاری با برانکو ایوانکوویچ مشخص خواهد شد. با وجود رایزنی‌های انجام شده و در آستانه رسیدن به موعد مقرر برای تعیین‌تکلیف وضعیت سرمربی کروات، ایوانکوویچ در پیامی نسبت به احتمال بازگشت خود به تیم پرسپولیس واکنش نشان داد و با قدردانی از پیشنهاد مطرح شده، پاسخ منفی خود به پیشنهاد حضور دوباره در تیم پرسپولیس را رسماً اعلام کرد!

برانکو ایوانکوویچ در پیام خود نوشت: «ارتش سرخ عزیز سلام، طرفدارای عزیز پرسپولیس سلام، همونطور که میدونید، وقتی در پرسپولیس بودم، دوران بی‌نظیری رو با هم سپری کردیم. بهترین دوران من به عنوان مربی بود. از با شما بودن و حمایت‌تون لذت بردم. خیلی ممنون بابت درخواست‌های زیادتون برای برگشت من به پرسپولیس. می‌دونید که جای پرسپولیس تا ابد در قلب منه. هیچ‌کدوم از جزئیات رو فراموش نمی‌کنم. حمایت‌های شما، لحظات خوبی که در تهران داشتیم و نتایج درخشان‌مون رو فراموش نمی‌کنم».

به علت تعهد به جای دیگر نمی‌توانم این پیشنهاد را قبول کنم

ایوانکوویچ با اشاره به مشکلات موجود برای عدم پذیرش پیشنهاد تیم پرسپولیس در پیام خود توضیح داد: «متاسفانه به خاطر دلایل شخصی و به علت تعهدم به جاهای دیگه نمی‌تونم این پیشنهاد رو قبول کنم. امیدوارم درکم کنید. در آینده هم با شما در تماس خواهم بود چون این چیزیه که نمی‌تونم فراموشش کنم. جاتون همیشه در ذهن و قلب منه. ممنون بابت حمایت‌هاتون. ممنون که دوست داشتید من رو برگردونید. تا ابد بزرگترین طرفدار شما و عضوی از ارتش سرخ خواهم بود. ممنون. خیلی خیلی دوستتون دارم».

مدیران باشگاه پرسپولیس حساب ویژه‌ای روی مذاکرات انجام شده با برانکو ایوانکوویچ باز کرده بودند و امید داشتند که بتوانند این سرمربی کروات را برای همکاری دوباره متقاعد کنند و هواداران پرسپولیس هم چشم به راه بازگشت سرمربی مورد علاقه‌شان بودند اما با توجه به پاسخ منفی برانکو، باید دید سرنوشت نیمکت پرسپولیس چه خواهد شد و از میان 9 گزینه دیگر، چه کسی سکان هدایت پرسپولیس را برعهده خواهد گرفت. البته که برخلاف اعلام رسمی نام برانکو ایوانکوویچ، جزئیات رسمی‌ای از سوی مدیران باشگاه پرسپولیس درباره 9 گزینه دیگر به میان نیامده و مشخص نیست در نهایت چه کسی جانشین یحیی گل‌محمدی خواهد شد.

258 258

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا