حوادث

داوطلبان هلال احمر «سفیران اهدای خون» شدند

صبح امروز آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک جمعیت هلال احمر و سازمان انتقال خون با حضور دکتر پیرحسین کولیوند و مصطفی جمالی، مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور برگزار و بر حضور فعال داوطلبان هلال احمر در عرصه انتقال خون در مواقع بحرانی تاکید شد.

به گزارش نازک نارنجی، صبح امروز تفاهم‌نامه‌ای در راستای تحقق اهداف مشترک جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و سازمان انتقال خون برای تامین خون و فرآورده‌های خونی برای نیازمندان به امضای مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران و رئیس جمعیت هلال احمر به امضا رسید. در این تفاهم نامه بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک طرفین در قالب طرح‌های آموزشی و پژوهشی، علمی، فرهنگی-اجتماعی، منابع انسانی، امکانات و ساختارهای توسعه‌ای و پشتیبانی و بهره‌گیری از ظرفیت شبکه‌ای طرفین در سطح ملی به ویژه در شرایط بروز بحران‌های ملی و منطقه‌ای مورد تاکید قرار گرفت.

گسترش ارتباطات علمی، همفکری، تبادل دانش و ارائه‌ تجربیات در قالب همکاری‌های علمی، تحقیقاتی، فناوری، خدمات تخصصی و استفاده از توانمندی‌های طرفین جهت انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک در راستای ارتقا سطح دانش و آگاهی جامعه در زمینه‌ بهداشت و سلامت خون از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه بود. استفاده از نیروی انسانی، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آموزشی و پژوهشی، فناوری‌ها و تجهیزات یکدیگر با هدف بر طرف کردن نیازهای متقابل در جهت ارتقای سطح مشارکت‌های مردمی، توانمندسازی و توجه به سرمایه‌ انسانی و اجتماعی نیز مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

افزایش مشارکت جمعیت هلال احمر ایران در امر اهدای خون و محصولات آن به ویژه در شرایط بحران، ارائه آموزش های عمومی و تخصصی امداد و نجات به اعضا، کارکنان، موسسات و مجموعه‌های تحت پوشش سازمان به منظور تحقق شعار «هر خانواده یک امدادگر» و اعتبار بخشی به دوره‌های آموزشی ارائه شده به فراگیران نیز در این تفاهم نامه قید شد.

برگزاری برنامه‌های مشترک در حوزه اهدای خون

در حاشیه این مراسم وحید سلیمی، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت امضای این تفاهم نامه گفت: در آستانه روزجهانی داوطلب این توفیق پیش آمد تا همکاری مشترکی با سازمان انتقال خون کشور آغاز شود. این همکاری همزمان با امضای تفاهم نامه میان طرفین در ابعاد مختلف کلید خورد.

وی افزود: با توجه به جنس فعالیت های هلال احمر و سازمان انتقال خون، در راستای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و تامین خون سالم برای نیازمندان و با توجه به ظرفیت داوطلبانه هلال احمر، مقرر شد تا برنامه‌های مشترک در حوزه اهدای خون برگزار و از ظرفیت داوطلبان در مواقع بحرانی برای اهدای خون استفاده شود.

همکاری هلال احمر و سازمان انتقال خون در زمان بحران

مصطفی جمالی، مدیرعامل سازمان انتقال خون نیز ضمن تاکید بر ضرورت هم افزایی میان دستگاه‌ها، تاکید کرد: هلال احمر و سازمان انتقال خون هر دو از دستگاه‌های خدمتگذار مردم هستند و در هر نقطه از کشور، ما در حال خدمت به مردم بوده ایم، هلال احمر نیز در کنار ما حضور فعال داشته و به مردم خدمت رسانی کرده است. هلال احمر همواره با بهره گیری از امکانات و محیط های استاندارد، داوطلبان را ساماندهی کرده و در حال انجام وظیفه در حوزه انتقال خون است که این امر می‌تواند در این حوزه حیاتی برای کشور گره‌گشا باشد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون تاکید کرد: همکاری میان طرفین از گذشته وجود داشته اما در راستای انسجام و هماهنگی بیشتر این تفاهم نامه امضا شد که مهم ترین قسمت آن آموزش و همکاری در مواقع بحرانی است.

انتهای پیام

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا