اجتماعی

هرچه مشارکت در انتخابات بالاتر باشد، نظام جمهوری اسلامی عزت و اقتدار بیشتری پیدا می‌کند

فرمانده فراجا گفت: با روشنگری و جهاد تبیین باید مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات ترغیب و تشویق کنند.

به گزارش نازک نارنجی، سردار احمدرضا رادان در چهارمین نشست سراسری انتظامی کشور با گروه‌های مرجع و اقشار تاثیرگذار که به شکل وبینار در ستاد سازمان عقیدتی سیاسی فراجا برگزار شد، گفت: در نظام جمهوری اسلامی، حضور در انتخابات فقط این نیست که سلایق خود را با کاغذی به صندوق رای بیندازید چرا که انتخابات دارای ابعاد وسیعی است مثل بُعد مشارکت که ریشه در اعتقاد و دین دارد.

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر توجه ویژه به ابعاد چندگانه انتخابات، اظهارکرد: تلاش در برگزاری انتخاباتی پر شور در اصل در برابر دشمن ایستادن است، دشمنی که سعی در القای نا امیدی  به مردم و جوانان دارد. با امید آفرینی و دوست داشتن منافع ملی باید برای ترویج ایمان و امید در جامعه بخصوص نسل جوان تلاش کرد.

وی با اشاره به بخشی از فرمایش‌های مقام معظم رهبری درباره انتخابات گفت: انتخابات به عنوان علاجی است که اگر درست برگزار نشود ضعف کشور و ملت را نشان می‌دهد، کدام ملتی است که تمایل داشته باشد تا ضعف خود و کشورش را نشان دهد مگر تفکری که دشمن در سر می پروراند و باید مراقب فتنه‌انگیزی‌های دشمن بود.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، رادان گروه‌های مرجع و اقشار تاثیرگذار را مصداق بارز آیه “الذین ان مکناهم فی الارض” دانست و اظهارکرد: با روشنگری و جهاد تبیین باید مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات ترغیب و تشویق کنند. حضرت آقا فرموده‌اند “دعوت از آحاد مردم به مشارکت در انتخابات مصادیق تواصع بالحق است”. چقدر زیبا و دلنشین است که انجام کاری مصداق تواصع بالحق پیدا کند و باید به این موضوع توجه ویژه‌ای کرد و آن را سرلوحه امور خود قرار داد.

 فرمانده کل انتظامی کشور رمز پیروزی انقلاب اسلامی را در مقاطع مختلف، مردم محوری و مشارکت مردمی دانست و گفت: هر جا مردم وارد میدان شدند مثل انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، جهاد سازندگی و فتنه‌های پی‌درپی توانستند مسئله را حل کنند این موضوع نشان دهنده این واقعیت است که برای برگزاری انتخاباتی قوی، مومنانه، هدف‌مدار با انگیزه تقویت نظام جمهوری اسلامی که تقویت دین خداست باید هر کسی به اندازه سهم خودش تلاش کند تا شاهد حضور حداکثری مردم پای صندوق انتخابات باشیم.

وی با تاکید بر تبیین وجود امنیت پایدار در سراسر کشور و نقش مشارکت مردمی در آن، خاطرنشان کرد: سازمان انتظامی باید امنیتی در شأن و منزلت مردم را به آنان تقدیم کند تا مردم با فراغ بال و خیالی آسوده بتوانند مشارکت‌های سیاسی، دینی و انقلابی را انجام دهند. هرچه قدر مشارکت مردم در انتخابات بالاتر و بیشتر باشد نظام جمهوری اسلامی ایران عزت و اقتدار بیشتری پیدا می‌کند و هرچه قدر جمهوری اسلامی قوی باشد رفع مشکلات و رویایی با دشمنان نظام و ملت آسان‌تر خواهد شد.

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا