حوادث

آمادگی ۳۰ هزار هلال احمری برای اعزام به غزه

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان از آمادگی بیش از ۳۰ هزار نیروی جمعیت هلال احمر برای اعزام به غزه خبرداد.

به گزارش نازک نارنجی، پیرحسین کولیوند در این‌باره گفت: تا کنون بیش از ۳۰ هزار نیروی جمعیت هلال‌احمر شامل داوطلبان، کادر درمان و پزشکان برای اعزام به غزه داوطلب شده‌اند. در میان داوطلبین، متخصصین رشته‌های مختلف پزشکی، پرستار، امدادگر، نجاتگر و بهیار حضور دارد و این عزیزان آمادگی خود را برای اعزام به غزه و امدادرسانی به ساکنان این مناطق اعلام کرده‌اند.

وی ادامه داد:‌ این روند همچنان ادامه داشته و روزانه بر تعداد افرادی که قصد اعزام داوطلبانه به غزه و امدادرسانی به جنگ‌زدگان را دارند، افزوده می‌شود.

در همین راستا نیز کولیوند با صدور پیامی از افرادی که برای اعزام به غزه داوطلب‌ شده‌اند، قدردانی کرد. رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان در این پیام نوشت:

«بسم الله الرحمن الرحیم

امام علی (ع): أَفضَلُ المَعرُوفِ إغاثَةُ المَلهُوفِ
«برترین نیکی‌ها به یاری مردم اندوهگین شتافتن است

در ساعت‌هایی که مردم بی‌پناه غزه با انواع نیازهای ضروری زندگی تنها بودند، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با تلاش فراوان خود وجدان نهادهای بین‌المللی را برای حمایت‌کردن از مظلوم‌ترین و ستم‌دیده‌ترین مردمان دوران معاصر بیدار کرد و با ایفای نقشی راهبردی موفق شد جامعه جهانی بشردوستانه را از انفعال و انجماد در امدادرسانی به نوار غزه خارج کند.

جوش و خروش قلب‌های مهربان‌ و دستان سخاوتمند مردان و زنان امدادگر هلال احمر برای دفاع از کادر درمان بی‌دفاع در مقابل ارتش صهیونیست و تصمیم حضور در غزه، مکمل پیشگامی جمعیت هلال احمر ایران در این عزم همگانی برای امدادرسانی به نوار غزه بود.

بدین وسیله لازم می‌دانم قدرشناسی خویش را از تعهد و احساس مسئولیت امدادگران، داوطلبان، جوانان و کادر درمان جمعیت هلال احمر ابراز ‌دارم و مطئمن هستم پژواک ایثار و فداکاریِ این سرمایه‌های ارزشمند هلال احمر تا ابد در حافظه تاریخ باقی خواهد ماند.

پیرحسین کولیوند»

انتهای پیام

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا