عمومی

موانع ساخت مسکن شهری و روستایی در آذربایجان‌غربی رفع شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمدصادق معتمدیان روز سه شنبه در جلسه شورای تأمین مسکن آذربایجان‌غربی، افزود: با اشاره به اینکه تمرکز بر بافت فرسوده در داخل شهرهای استان عاملی برای رشد جهشی تولید مسکن به شمار می‌رود، افزود: در این مناطق، زیرساخت‌های لازم مهیا بوده و می‌توان با هزینه‌های کمتر، زمینه ساخت واحدهای مسکونی را فراهم کرد.

وی ادامه داد: بافت‌های فرسوده به علت اینکه داخل شهرها بوده و خدمات زیربنایی دارند، می‌توانند به سرعت در حوزه ساخت مسکن جدید کمک کار اجرای طرح نهضت ملی مسکن باشند.

معتمدیان همچنین با اشاره به مزایای نوسازی بافت‌های فرسوده، خاطرنشان کرد: علاوه بر کاهش هزینه‌ها، زیباسازی شهر به ویژه در مناطق مرکزی صورت گرفته و در این خصوص گام‌های اساسی در آذربایجان‌غربی برداشته شود.

استاندار آذربایجان‌غربی به تاکید ویژه رئیس جمهور در خصوص تلاش مستمر و بدون وقفه در حوزه تأمین مسکن و اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز اشاره کرد و افزود: در آذربایجان‌غربی اقدامات خوبی بخصوص در حوزه تأمین زمین صورت گرفته و رتبه‌های بالای کشوری را در اختیار داریم.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه مرحله دوم طرح، آماده سازی اراضی اختصاص یافته به نهضت ملی مسکن است، اضافه کرد: در این خصوص اقدامات خوبی صورت گرفته و نیازمند تلاش بیشتر می‌باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اهتمام جدی در حوزه ایجاد خدمات زیربنایی در سایت‌های مربوط به نهضت ملی مسکن آذربایجان‌غربی، افزود: مرحله ساخت واحدهای مسکونی مربوط به نهضت ملی مسکن در حال انجام بوده و نسبت به اختصاص و آماده سازی زمین در این خصوص، اقدامات بیشتری باید صورت گیرد و تأمین منابع مالی در این باره بسیار مهم و اساسی است.

استاندار همچنین تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات در راستای توسعه شاخص‌های مسکن، توجه به ایجاد شهرهای جدید بوده و در این خصوص امکان توسعه در شمال استان را داریم.

معتمدیان بر توجه به دهک‌های پایین و ارائه خدمات مناسب مسکن به این شهروندان نیز تاکید کرد و افزود: مسکن حمایتی با اولویت در دستور کار نهادهای مسئول آذربایجان‌غربی قرار گیرد.

دکمه بازگشت به بالا