فرهنگ و هنر

نظام اسلامی مدافعان حرم و وطن بسیاری تربیت کرده است

نازک نارنجی/قم ماندگاری دفاع از جمهوری اسلامی را وظیفه دینی، اخلاقی، عقلی و ملی همگان دانست و اظهار داشت: همگان وظیفه داریم تا با حضور حماسی در انتخابات، نمازهای جمعه و مساجد مشت محکمی بر دهان یاوه گوی استکبار جهانی زنیم. اکنون جمهوری اسلامی نزدیک قله قرار گرفته است، یعنی به حول و قوه الهی کشور در مسیر اتصال نظام اسلامی به ظهور امام زمان(عج) قرار دارد.

به گزارش نازک نارنجی و به نقل از  پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه (س)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری در سخنرانی مراسم عزاداری شام رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام مجتبی (ع) که در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، در ادامه تبیین طرح های قرآنی رسول الله برای سعادت بشریت، اتحاد و انسجام زیر پرچم ولایت را مهمترین پایه سعادت مندی انسان و جامعه توصیف نمود و اظهار داشت: اگر امتی با هدف خیر رسانی و در چارچوب تقوا و اطاعت از ولی خدا با هم تعاون و همکاری داشته باشند، به اذن الله تمام مشکلاتشان رنگ خواهد باخت.

وی ولایت مداری و تعالی بشر با پایگاهی مسجد و الگوبرداری از فرهنگ نماز را از جمله طرح های تعالی بخش قرآنی عنوان کرد و ضمن اشاره به فرازهایی از آیه ۲۲ سوره ق، تصریح کرد: یادآوری مرگ از برجسته ترین تذکرات ائمه اطهار علیهم السلام که چشم بصیرت انسان را بیناتر می‌سازد.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر در ادامه به برخی از روایات اسلامی در رابطه با اهمیت یاد مرگ اشاره و با تأکید بر این که یاد مرگ زینت حیات انسان است، خاطرنشان ساخت: مرگ چشمان انسان را به حقایق عالم هستی آشکار می‌سازد؛ وقتی همه چیز ظاهر شود، مردم حقیقت عبادت و معصیت را خواهند فهمید.

ماندگاری ضمن اشاره به آیات ۹۹ و ۱۰۰ سوره مومنون، با بیان این که انسان بعد از درک مرگ و آشکار شدن واقعیت‌ها، حسرت خواهد خورد، یادآور شد: انسان های بد، حسرت می خورند که چرا مسیر طرح الهی را در پیش نگرفتند، معصیت کردند و کارهای خوب انجام ندادند و انسان های خوب نیز حسرت کم بودن کردار نیک‌شان را خواهند خورد.

وی افزود: بدون شک کسانی که حیا و عفت را رعایت نکردند و جامعه را به ابتذال کشاندند و مسئولینی که از فرصت خدمت به مردم در نظام اسلامی استفاده نمی کنند و حتی کسانی که از فرصت دفاع از اسلام و دین در این نظام غفلت می ورزند و به رسالتشان عمل نمی‌کنند، از خاسران حسرت کشیده خواهند بود.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان این که برخی از مسئولان در مدرسه انقلاب اسلامی قبول، عده ای مردود و برخی تجدید می‌شوند، در تبیین دستاوردهای تربیتی انقلاب اسلامی، با بیان این که در طی سه ماه از فاصله غدیر تا رحلت رسول الله صلی الله علیه و آله، پرچم امامت و ولایت پائین کشیده شد و دستان ولی را بستند و دستان زهرای مرضیه سلام الله علیها را شکستند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی آنقدر مدافع ولایت تربیت نموده که توانسته در این ۴۵ سال در مقابل تمام توطئه ها و دشمنی های استکبار جهانی ایستادگی نماید.

ماندگاری با تأکید بر این که نظام اسلامی مدافعان حرم و وطن بسیاری تربیت نموده است، تصریح کرد: مملکت موسی الرضا علیه السلام، بعد از جمهوری اسلامی با تربیت مدافعان امام زمان(عج)، سرافرازانه از تمام تهدیدها، جنگ‌ها و فتنه‌ها عبور نموده است.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر در تبیین روایتی از رسول الله صلی الله علیه و آله در رابطه با غیرت دینی مردم ایران، با تأکید بر این که شهدایی از نسل سلمان فارسی پای دین خدا استوار ایستادگی خواهند نمود، اظهار داشت: منتظران واقعی امام زمان(عج) کسانی هستند که بزرگترین طوفان‌های جلوه‌گری دنیا، آنها را تکان نمی‌دهد.

وی دفاع از جمهوری اسلامی را وظیفه دینی، اخلاقی، عقلی و ملی همگان دانست و اظهار داشت: همگان وظیفه داریم تا با حضور حماسی در انتخابات، نمازهای جمعه و مساجد مشت محکمی بر دهان یاوه گوی استکبار جهانی زنیم. اکنون جمهوری اسلامی نزدیک قله قرار گرفته است، یعنی به حول و قوه الهی کشور در مسیر اتصال نظام اسلامی به ظهور امام زمان(عج) قرار دارد.

ماندگاری با تأکید بر این که عاقل کسی است که آخر را اول کار ببیند، خاطرنشان ساخت: وحی الهی چشم عقل انسان را باز و افق اعمال را برای انسان آشکار می سازد؛ شهدا کسانی بودند که چشم عقل‌شان باز و هر آنچه می دیدند خدا بود. شهدا چون خدا را مشاهده کردند، فقط با ذات اقدس الهی معامله نمودند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان این که تکیه بر خداوند متعال، راهگشای عبور از تمام مشکلات است، تصریح کرد: وقتی چشم عقل انسان باز شود، از همه چیز عبور و فقط به دنبال خدا خواهد بود. شهدا خدا و آخرت را مشاهده و عاقبت عبادت، خدمت و مجاهدت و آثار معصیت را به خوبی درک نمودند.

وی قرآن و عترت را طرح بیداری رسول الله صلی الله علیه و آله دانست و خاطرنشان ساخت: چشم هرکسی که با قرآن و عترت باز شود، به سمت مجاهدت، انجام خیرات، مسجد سازی، جلوگیری از گناه، امر به معروف ونهی از منکر و خدمت به ملت خواهد شتافت.

ماندگاری با تأکید بر این که اگر کسی با ندای وحی از خواب غفلت بیدار نشود به ناگاه با بانگ مرگ بیدار خواهد شد، اظهار داشت: چشمان شهدا با قرآن و عترت باز شد؛ لذا با مشاهده خدا و قیامت برای دفاع از میهن و ولایت از یکدیگر سبقت گرفتند.

انتهای پیام

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا