حوادث

کلاهبرداری با نرم افزار «رسیدساز جعلی» در گرگان/ متهم دستگیر شد

آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ “علی تجری” عصر چهارشنبه ۲۲ شهریور در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به کلانتری مبنی بر اینکه که شخصی جوان جهت خرید مراجعه و پس از خرید با گوشی خود اقدام به واریز وجه کرده که بعد مشخص شد رسید جعلی و واریزی انجام نشده و مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: ماموران کلانتری ۱۲ اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و پس از تحقیقات گسترده و همه جانبه متهم را شناسایی و با هماهنگی قضائی کلاهبردار را در یک عملیات پلیسی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گرگان خاطرنشان کرد: متهم پس ازدستگیری به جرم خود اقرار کرده و معترف شد پس از جلب اعتماد فروشندگان و وارد کردن شماره کارت اعلامی در یک نرم افزار همراه بانک اصلی، مشخصات شاکی را به دست می‌آوردم و با ورود به اپلیکیشن رسیدساز جعلی و وارد کردن اطلاعات وی یک رسید جعلی واریز به فروشندگان ارائه می‌کردم.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: متهم دستگیر شده در تحقیقات به عمل آمده و در مواجهه با ادله و مستندات پلیس و با پیگیری انجام شده متهم به مبالغی بالغ بر یک میلیارد ریال کلاهبرداری و به سه فقره سرقت موبایل اعتراف و پرونده ای در این خصوص تشکیل و جهت رسیدگی تحویل مراجع قضائی شد.

تجری در پایان با اشاره به اینکه تحقیقات برای شناسایی سایر مال‌باختگان همچنان ادامه دارد به کلیه شهروندان توصیه کرد: لازم است افراد در زمان معامله ابتدا با بررسی حساب بانکی خود از واریز پول به حساب خود اطمینان حاصل کرده و سپس کالا را تحویل خریدار دهند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی در اسرع وقت مراتب را از طریق تماس ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا