ورزشی

فعال شدن کارخانه‌ها، امید را در دل مردم زنده می‌کند

رئیس‌جمهور در جشن احیای واحدهای تولیدی و صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمی‌توانیم ببینیم کارخانه‌ای که ظرفیت بالایی دارد با ظرفیت کمی کار کند، فعال شدن کارخانه‌ها، امید را در دل مردم زنده می‌کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان در دور دوم سفرهای استانی، امروز در رأس هیئتی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

وی پس از افتتاح و بهره‌برداری از چند پروژه در جشن احیای واحدهای تولیدی و صنعتی این استان اظهار کرد: ۵ هزار واحد تولیدی و اقتصادی احیا شده؛ باقی واحدهایی که در دهه گذشته تعطیل یا نیمه‌تعطیل شده‌اند نیز باید احیا شوند.

رئیس‌جمهور کشورمان با تأکید بر اینکه مشکل اشتغال باید با فعال کردن واحدهای تولیدی حل شود. این موضوع به همت همگان نیاز دارد، افزود: دشمن خواست و نتوانست، ما خواستیم و توانستیم.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه با احیای کارخانه قند یاسوج ۸۰۰ شغل ایجاد شده است، امروز ۱۳۰ کارگر امروز مشغول کار هستند و ۷۰ نفر دیگر هم در مرحله جذب هستند، اضافه کرد: ۱۱۸ هزار نفر در این واحدهای احیا شده مشغول کار هستند، این یعنی کاهش بیکاری و تزریق امید در جامعه.

وی ادامه داد: در کنار کارخانه قند یاسوج کارخانه دیگری (آرد) داریم که از سازمان اقتصادی کوثر می‌خواهم حداکثر ظرف دو ماه آن را راه‌اندازی کند. اگر ظرف دو ماه آینده این کارخانه راه‌اندازی نشود، آن را به سازمانی واگذار می‌کنیم که توانایی راه‌اندازی آن را داشته باشد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: نمی‌توانیم ببینیم کارخانه‌ای که ظرفیت بالایی دارد با ظرفیت کمی کار کند، فعال شدن کارخانه‌ها، امید را در دل مردم زنده می‌کند.

حجت‌الاسلام رئیسی همچنین در جمع مردم کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه ۱۰ هزار واحد مسکونی سریعاً شروع به کار برای ساخت خواهد شد تا کسانی که فاقد مسکن هستند به مسکن برسند، بیان کرد: آمار بیکاری در استان کاهش پیدا کرده است، اما همچنان مسئله مهم دولت است.

وی افزود: سد چمشیر بهره‌برداری شد و سد دیگری در حال احداث است. کارکنانی که به نام نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال خدمت به مردم هستید بدانید ما در دولت سخت به دنبال کار جهادی هستیم.

رئیسی گفت: برخی جوانان در مسیر مباحثی را به من اطلاع دادند، بازهم میگوییم هیچ‌گونه ارتباط ناسالم و پارتی‌بازی در ادارات پذیرفتنی نیست. امروز دو هزار واحد مسکونی در منطقه زلزله‌زده سی سخت مقاوم‌سازی و نوسازی شده است.

رئیس‌جمهور کشورمان با تأکید بر اینکه عشایر ذخایر ما هستند، آنها تولیدکننده و مولد هستند و باید از آنها تقدیر شود، ادامه داد: انتظارات مردم در این استان به حق هست و باید رسیدگی شود.

او خطاب به مسئولان و مدیران دستگاه‌ها و ادارات گفت: آقایان مدیر مشورت مشکلی ندارد، اما نفوذپذیری در تصمیمات از هیچ مسئولی پذیرفتنی نیست.

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا