فرهنگ و هنر

رتبه نخست سینما هویزه مشهد در جمع سینماهای حوزه هنری کشور

نازک نارنجی/خراسان رضوی مدیر امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی گفت: سینما هویزه مشهد در ۳ ماهه نخست سال جاری رتبه پنجم فروش فیلم در جمع سینماهای سراسر کشور و رتبه نخست در جمع سینماهای حوزه هنری را به خود اختصاص داده است.

احمدرضا بهبهانی در گفت‌وگو با نازک نارنجی در خصوص کسب رتبه پنجم پردیس سینمایی هویزه در بین سینماهای کشور اظهار کرد: براساس آمار منتشر شده توسط سازمان سینمایی، پردیس سینمایی هویزه مشهد همچنان در جمع ۵ پردیس سینمایی پرفروش کشور قرار دارد و در ۳ ماهه نخست سال جاری نیز رتبه پنجم فروش فیلم را در جمع سینماهای کشور به خود اختصاص داده است.

وی افزود: میزان فروش در این پردیس سینمایی در مدت زمان یاد شده ۷ میلیارد و ۳۹۹ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان بوده که این میزان فروش مربوط به اکران فیلم در ۸ سالن این پردیس سینمایی است. همچنین پردیس سینمایی هویزه در جمع سینماهای حوزه هنری کشور رتبه نخست فروش فیلم را به خود اختصاص داده است.

پردیس سینمایی هویزه، یک سینماست نه پاساژ

مدیر امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی اضافه کرد: سینما هویزه مشهد، یکی از سینماهای قدیمی و نوستالژی است و با توجه به اینکه در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۴ مورد بازسازی قرار گرفته در حال حاضر سینمای مطرحی است. در حقیقت پردیس سینمایی هویزه، یک سینماست نه پاساژ. سینما هویزه با سینماهای دیگر تفاوت دارد و ما تبلیغات گسترده‌ای در زمینه فعالیت‌های خود در این مجموعه در نظر داریم و قطعا نمی‌گذاریم که سینما از رونق خود دور شود.

وی بیان کرد: عوامل این مجموعه با ادارات، مدارس، سازمان‌ها و نهادهای مختلف ارتباطات تنگاتنگی دارند و در این راستا تخفیف‌هایی را برای آن‌ها قائل می‌شوند. بنابراین تلاش کردیم سینما هویزه را مطرح نگه داریم و این امر باعث شده تا فروش مطلوبی داشته باشیم و رتبه پنجم فروش فیلم در سینماهای کشور را به خود اختصاص دهیم.

بهبهانی با بیان اینکه سینما آفریقا نیز در میان سینماهای کشور رتبه ۱۳ الی ۱۴ را داراست و تلاش ما این است که سینماهای هویزه و آفریقا جایگاه خود را نیز پیدا کنند، تصریح کرد: ما برای آینده پردیس سینمایی هویزه برنامه‌هایی را در نظر داریم و تلاش می‌کنیم که در سینما سالن vip  داشته باشیم و فضایی را برای کودکان اختصاص دهیم؛ ما این طرح‌ها را مطرح کردیم و تا به منصه ظهور برسد که نیازمند بازه زمانی برای تایید این طرح‌ها نیز است.

اکران فیلم‌های خوب باید در سینماها اتفاق بیفتد

وی عنوان کرد: سینما باید فیلم‌های خوب اکران کند و اگر فیلم خوب اکران نشود شاید رتبه پنجم را کسب کند اما ممکن است با فروش کم این رتبه را کسب کند اما اکنون سینما هویزه با فروش زیاد فیلم‌ها به این رتبه رسیده است.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی در خصوص نقطه قوت پردیس سینمایی هویزه، خاطرنشان کرد: نقطه قوت این سینما نوستالژی بودن آن است و اینکه فرد وارد سینما می‌شود، سرگردان نیست. برخورد خوب پرسنل سینما نیز از دلایل جذب مردم به این سینما است.

بهبهانی اظهار کرد: اگر یک سینما ویژگی‌هایی مانند نوستالژی بودن، فیلم خوب و برخورد مناسب را داشته باشد می‌توان از آن به عنوان یک سینما یاد کرد. ما در پردیس سینمایی هویزه پاتوق‌های فرهنگی و اکران‌های مردمی برگزار می‌کنیم که شاید بسیاری از سینماها اکران مردمی نداشته باشند. به عقیده من اکران مردمی‌ها در بحث فروش بسیار تاثیرگذارند؛ چراکه به فروش بیشتر ما کمک می‌کند.

انتهای پیام

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا