اقتصادی

تفاهم‌نامه صندوق نوآوری برای تسهیل ضمانت دانش‌بنیان‌ها در انتشار صکوک نوآوری

تفاهم‌نامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و بانک پارسیان به منظور تسهیل ضمانت شرکت‌های دانش‌بنیان در انتشار صکوک نوآوری در بازار سرمایه منعقد شد.

به گزارش نازک نارنجی، موضوع این تفاهم‌نامه، برقراری و توسعه تعاملات طرفین در زمینه تسهیل ضمانت شرکت‌های دانش‌بنیان در انتشار اوراق صکوک نوآوری است. این تفاهم‌نامه به منظور کمک به تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق بازار سرمایه به امضای طرفین رسیده است.

براساس این تفاهم‌نامه صندوق نوآوری و شکوفایی پس از شناسایی و ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی انتشار صکوک، نسبت به معرفی آن‌ها به بانک پارسیان اقدام می‌کند. بر اساس این تفاهم‌نامه همچنین تضمین‌های شرکت دانش‌بنیان در قبال بانک پارسیان، شامل ضمانت‌نامه‌ای معادل با ۵۰ درصد مبلغ اوراق در دست انتشار خواهد بود که صندوق نوآوری به نفع بانک صادر می‌کند.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه، تمامی شرکت‌های معرفی شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی، مشمول حداقل ۳۰ درصد تخفیف در کارمزد پذیرش رکن ضامن توسط بانک پارسیان می‌شوند.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا