اجتماعی

بارش‌های پراکنده در برخی استان‌ها / افزایش دما در نوار شمالی کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اعلام بارش پراکنده و وزش باد در برخی استان‌ها، از روند افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با نازک نارنجی درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: طی هفته جاری به سبب گذر متناوب امواج تراز میانی جو از کشور روز یکشنبه (۳۰ بهمن) در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز غربی، دوشنبه (اول اسفند) در ارتفاعات البرز شرقی و شمال شرق، ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده انتظار می‌رود.  

وی افزود: طی این دو روز در نوار شمالی کشور به‌ویژه در سواحل شمالی و اردبیل وزش باد همراه با روند افزایش نسبی دما پدیده غالب است. 

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه‌شنبه (۲ اسفند) در شمال غرب و دامنه‌های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب کشور همچنین در سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد. در ضمن در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور وزش باد همراه با خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست. 

وی ادامه داد: چهارشنبه(۳ اسفند) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم می‌شود. بعد از ظهر پنجشنبه و روز جمعه(۴ و ۵ اسفند) در ارتفاعات واقع در جنوب و جنوب شرق کشور و در سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش خفیف پیش‌بینی می‌شود. 

ضیاییان اضافه کرد: طی سه روز آینده خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهند بود و در ارتفاعات البرز ذوب برف و احتمال ریزش بهمن انتظار می‌رود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( اول اسفند ) کمی ابری همراه با غبار محلی، در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و روز  سه‌شنبه ( ۲ اسفند ) نیمه‌ابری، در بعضی ساعت‌ها بارش پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز(۳۰ بهمن) و فردا( اول اسفند) بندرعباس با دمای ۲۷ و ۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۳-  و ۱۰- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند. 

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا