اجتماعی

افاضلی:کی‌روش دیگر نمی‌تواند به تیم ملی کمک کند/ کاشانی و فدراسیون باید همسو شوند بعد کار کنند

در گفتگو با آنا

یک کارشناس فوتبال کشورمان گفت: کاشانی و مسئولان فدراسیون فوتبال باید پای میز مذاکره بنشینند و اگر دو طرف با هم همسو شوند بهتر از این است که در حین کار با چالش مواجه شوند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، صحبت از شبهات تیم امید مربوط به امروز و دیروز نیست؛ بلکه در مورد شبهات تیم امید هم بحث امروز و دیروز نیست. سال هاست که مسئولان ورزش ایران از شک و تردید به این تیم صحبت می کنند و نکته جالب توجه این است که نگرانی در مورد وضعیت تیم امید در حد حرف است و قدم جدی برای این تیم برداشته نشده است. چند هفته پیش سخنگوی و دبیرکل کمیته ملی المپیک تصمیم به انتخاب کاشانی گرفتند که به عنوان مدیر تیم فوتبال امید اعلام کردند؛ اما از آن زمان به بعد، تنها فدراسیونی نیست که درباره وضعیت تیم امید صحبتی نکرده است. البته گفته می شود کاشانی برای هدایت این تیم نیز شرایط و ضوابطی دارد که به نظر می رسد مورد تایید فدراسیون فوتبال نیست. حالا در آخرین جلسه با مسئولان کمیته ملی المپیک همچنان حبیب کاشانی گزینه آنهاست اما فدراسیون این تیم هنوز تصمیمی نگرفته است.

** تیم امید در دوران کاشانی بهترین شرایط را دارد

هومان افاضلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، درباره وضعیت نامشخص تیم فوتبال امید و اینکه آیا کاشانی گزینه درستی برای هدایت این تیم است یا خیر، اظهار کرد: فکر می کنم زمانی که کاشانی در تیم امید بود. ، عملکرد خوبی داشت. تیم امید برای خروج از کشور یک سری نیاز دارد، بودجه و هزینه هایی که برای این تیم در نظر گرفته شده و همکاری باشگاه ها همه این مسائل نشان می دهد دوران حضور کاشانی در تیم امید یکی از بهترین هاست. بار. تیم امید در زمینه مالی و مدیریت بسیار خوب مدیریت می شود. در آن زمان تیم امید در خارج از کشور اردوهای زیادی داشت، در حالی که این تیم معمولاً به دلیل وضعیت سربازی بازیکنان برای خروج از کشور با مشکل مواجه می شد، بنابراین فکر می کنم انتخاب کاشانی نیز به عنوان سرمربی تیم امید خوب بود. تیم علاوه بر این، تیم در آن زمان شرایط قابل قبولی داشت. البته اشتباهاتی هم وجود دارد که نباید نادیده گرفت. این تیم در آن زمان کادر فنی پرمشغله ای داشت. در زمان کاشانی مربیان، مدیران فنی، مشاوران و سرمربیان زیادی را دیدیم که همگی تصمیم گیری فنی را با مشکل مواجه کردند. به نظر من در این موضوع زیاده روی شده است اما باید به درس مدیریت کاشانی نمره قابل قبولی داد.

**سال هاست در بخش پایه کار نمی کند

کارشناس فوتبال کشورمان در مورد کیفیت تیم فوتبال امید گفت: در حال حاضر تیمی که داریم بسیار متوسط ​​است; متأسفانه در این سال ها کار زیادی در قسمت اصلی انجام نشده و بازیکنان خوبی تولید نکرده ایم. اتفاقا همین تیم کاشانی و خاکپور از نظر فنی یکی از دو تیم برتر رده امید را در اختیار دارد که البته حاصل کار سازماندهی شده برای تولید ملی پوشان فدراسیون فوتبال است. با جستجوی چهار یا پنج سال، ما بسیاری از مسائل را از منظر مالی و محلی در نظر می گیریم تا هیچ استعدادی را از دست ندهیم. مسائل محلی و مالی نباید در انتخاب بازیکنان تاثیر بگذارد. استعدادیابی در رده جوانان انجام شد و آن تیم به رده جوانان تبدیل شد و هدایت هر دو تیم بر عهده محمدی بود.

**فدراسیون تیم امید را به صورت گلخانه ای ایجاد کرد

وی گفت: در رده امید ابتدا هم تیمی هایم و سپس به خاکپور رسیدند. تیم بزرگی است و بازیکنانی که الان در بزرگسالان هستند مثل کریم انصاری فر، علیرضا بیرانوند، روزبه چشمی و… از همین پروژه هستند. بعد از آن افراد فدراسیون تغییر کردند و پروژه و سازمانی که تعریف کردیم از بین رفت. در این نوع فعالیت ها جزئیات و افرادی که کار را مدیریت می کنند بسیار مهم است. البته پروژه استعدادیابی در آکادمی باشگاه ها باید انجام شود اما فدراسیون کم کار است چون باشگاه ها کم کار هستند. او گروه های امید را در گلخانه ای ایجاد کرد تا بتوانند جای کار باشگاه را بگیرند. اگر این فعالیت ها جزو وظایف باشگاه هاست باید آکادمی داشته باشند و بازیکنان را تربیت کنند. اگر باشگاهی آکادمی نداشته باشد، اجازه حضور در لیگ برتر را نخواهد داشت.

**کیروش تمام بودجه ها را مصرف می کند

افاضلی می گوید: بر این اساس که امکاناتی که آکادمی ارائه می دهد باید درجه بندی شود و هرکسی که معدل پایینی دارد باید راهی لیگ پایین شود، در همه جای دنیا این مسائل رعایت می شود اما در ایران شاهد آن نیستیم و نتیجه این است که که تیم های پایه خوبی نداریم. تیم امید ما هم حاصل افت سه چهار مرحله آخر رده های پایه است که حتی فدراسیون هم نتوانست. البته حضور کی روش مزیتی برای علت نیست زیرا او تمام سرمایه فدراسیون را مصرف می کند و اجازه نمی دهد به سایر بخش ها بودجه داده شود، بنابراین در این شرایط کار و برنامه ریزی بدون پول سخت است. در رده پایه و به خصوص امید چندان شانسی نداشتیم.

** کاشانی پای میز مذاکره با فدراسیون فوتبال بنشیند

کارشناس فوتبال کشورمان درباره موضع فدراسیون در برابر تیم امید می گوید: چند روز پیش به من اطلاع دادند که جلسه ای بین کمیته ملی المپیک، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش در خصوص تیم امید برگزار شد و آنها مواردی را مطرح کردند. تصمیمات مهم ترین تصمیم انتخاب کاشانی به عنوان سرمربی تیم امید است که کاشانی طبیعتا نیاز به حضور در میز مذاکره با فدراسیون دارد و در صورت عدم توافق این دو، حضور او بی نتیجه خواهد بود. الان در مرحله مذاکره هستند و باید ببینم در نهایت چه تصمیمی گرفته می شود و کاشانی و فدراسیون را می توان برای همکاری قانع کرد یا خیر. اگر این اتفاق بیفتد، دیگران بلافاصله این کار را انجام می دهند.

** تیم امید از نظر مالی به فدراسیون وابسته است

وی گفت: تصمیم گیری درباره تیم امید بر عهده فدراسیون است و کمیته ملی المپیک نقش رهبری و مدیریتی دارد. این کمیته در واقع از تیم امید حمایت مالی می کند اما بودجه آن ناکافی است و تیم امید همیشه از نظر مالی به فدراسیون وابسته است. طبیعتا کاشانی برای کارش در تیم امید انتظاراتی دارد و باید دید فدراسیون می تواند پاسخ دهد یا خیر؟ به نظر می رسد وقتی این دو با یکدیگر کنار می آیند، بهتر از این است که در حین کار با یکدیگر با چالش هایی روبرو شوند.

** 7 سال از کمک کی روش به فوتبال ایران می گذرد

افاضلی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان و حضور کی روش نیز گفت: من طرفدار کی روش نیستم و همچنین طرفدار ماندن او در فوتبال ایران نیستم. نتایج بازگشت کی روش به فوتبال ایران را در جام جهانی دیدیم. فکر می کنم او دیگر نمی تواند به تیم ملی کمک کند و 6 تا 7 سال است که به تیم ملی کمک می کند و ما اشتباه کردیم. اما چه کسی می تواند به تیم ملی کمک کند و چه باید کرد، به نظر من کسانی که هیچ علاقه ای ندارند باید در این مورد تصمیم بگیرند، مشکلی که گاهی در فدراسیون فوتبال و کمیته فنی پیش می آید، مردم بر اساس خودشان تصمیم می گیرند. منافع. شاید خیلی ملی نباشد. اگر تصمیم ملی گرفته شود و افراد فنی یا مدیریت فدراسیون به دنبال گزینه مورد نظر خود نباشند، می توان به تصمیم خوبی امیدوار بود. البته زمان از دست رفته است و باید هر چه زودتر تصمیم گرفت زیرا هرکسی که سر کار می رود به زمان نیاز دارد تا همدیگر را بشناسد و حتی الان هم زمان زیادی از دست رفته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا