استان ها

بهره‌مندی از ظرفیت شورای عالی استان برای حل مشکلات مازندران

نازک نارنجی/مازندران استاندار مازندران با اشاره به اینکه شورای عالی استان ها باید خروجی راهبردی داشته باشد و تنها به مسائل شهری توجه نشود، گفت: باید از ظرفیت شورای استان برای حل بسیاری از مشکلات استفاده کرد.

سید محمود حسینی پور شب گذشته در دیدار با اعضای شورای استانداری مازندران با اشاره به اینکه اعضای این شورا مجلس شهر مازندران محسوب می شوند، اظهار داشت: باید از ظرفیت شورای استان برای حل بسیاری از مشکلات استفاده شود. مشکلات .

وی موضوع زباله را دغدغه مازندران دانست و گفت: از شورا انتظار داریم با استفاده از توانمندی هایی که دارند مشکل زباله ها را حل کنند.

استاندار مازندران یکی از دلایل انباشت مسائل مختلف در استان را عدم اتحاد و عدم وحدت عمل عنوان کرد و افزود: شورای استان باید پیگیر مسائل اصلی مازندران باشد و به نتیجه برسد. این مسائل باید تعامل لازم را با سازمان های مختلف برقرار کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تعامل و تغییر یکی از اولویت ها و خواسته های مردم مازندران است، تصریح کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم؛ در این راستا باید به عنوان یکی از اولویت ها و خواسته های مردم مازندران اقدام کرد. در روند توسعه کشور باید عقب ماندگی های موجود را تغییر دهیم.

حسینی پور گفت: مانند سال گذشته تاکید کردم که مازندران یک مقصد گردشگری است، اگر این استان می خواهد توسعه پیدا کند ابتدا باید از داخل استان ساخته شود.

وی با اشاره به اینکه دولت های مختلف با ابتکار شهرداری ها رشد و توسعه یافته اند و از این طریق پای گردشگران به کشورهای خود و بیشترین درآمد آنها از گردشگری باز شده است، گفت: باید مسئولیتی را که در دوران معاصر به مردم داده می شود بپذیریم. با روش های سنتی قابل استفاده نیست. باید گفتمان جدیدی در مازندران ایجاد شود.

نماینده عالی دولت مازندران گفت: شورای عالی استان ها باید خروجی راهبردی داشته باشد نه تنها مسائل شهرستان را ادامه ندهد. برای تحقق اولویت های استان باید اقدام و برنامه ریزی کرد.

این مسئول با بیان اینکه شهرستان ساری که مرکز استان است به صورت سنتی مدیریت می شود، گفت: تمامی شهرستان های استان باید به صورت مکانیکی خدمات رسانی کنند.

حسینی پور افزود: اختلاف عمیق شورای شهر با حوزه اجرایی و شهرداران مشکلات عدیده ای را برای مازندران به وجود آورد، افزود: ساختارهای شهری مازندران نیاز به تغییر دارد و مازندران در هر موضوعی از اجرای بودجه و سایر مسائل نیاز بیشتری دارد.

وی افزود: در حوزه سرمایه گذاری شهرها باید بخشی از ماجرا باشند و مبنای جذب سرمایه گذار احترام و تعامل است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا