اجتماعی

اظهارنظرهای نادرست افراد غیر علمی بیشترین ضربه را به طب ایرانی می زند

یک پزشک: اظهارنظرهای نادرست افراد غیرعلمی مضرترین برای طب ایرانی است

رئیس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی دانشگاه شهید گفت: اظهارنظرهای نادرست و جریان های غیرعلمی برخی به نام متخصصان طب سنتی ضربه ای است که بیشترین ضربه را به ایرانیان خواهد زد.

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی؛ محسن ناصری رئیس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی دانشگاه شهید با اشاره به مشکلات و چالش های موجود در حوزه طب سنتی در ایران گفت: متأسفانه مشکلاتی وجود دارد که پیشرفت و توسعه طب را در ایران کند می کند. . در حالی که در کشورهای پیشرفته دنیا از طب سنتی و مکمل استفاده بسیار خوبی دارد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از طب تلفیقی به معنای برخورد با طب رایج نیست، گفت: این اقدام بیشترین سود را برای پیشگیری و درمان بیماری ها دارد و منجر به کاهش هزینه ها و زمان بستری در بیمار و در آن موارد به ویژه می شود. از آنجایی که اساس طب ایرانی بر پیشگیری از بیماری ها است که خود باعث می شود فرد اصلاً بیمار نشود.

ناصری با بیان اینکه سخنان و اظهارنظرهای نادرست برخی افراد و جریان های غیرعلمی به نام متخصصان طب سنتی ضربه ای است که بیش از همه بر طب ایرانی تأثیر می گذارد، گفت: کنترل و مدیریت پزشکان غیرمتخصص با حمایت طب ایرانی می تواند. مسیر توسعه این دانشکده پزشکی باشد. تسهیل خواهد شد که بر عهده دولت ها و سازمان های مرتبط است و امیدواریم در دولت سیزدهم شاهد اتفاقات خوب و مثبتی باشیم.

یکی از اعضای شورای سیاست گذاری سومین جشنواره طب ایرانی با هدف برگزاری این جشنواره در بهمن ماه امسال گفت: برگزاری این جشنواره به شناخت بهتر مکتب طب ایرانی و معرفی دستاوردهای آن کمک می کند.

رئیس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی دانشگاه شهید تاکید کرد: حمایت و تشویق محققان و فعالان این حوزه و معرفی فعالیت ها و دستاوردهای دانشکده ها، مراکز مختلف علمی و گروه های آموزشی به گسترش و توسعه این امر کمک شایانی می کند. وی افزود: برگزاری جشنواره طب ایرانی و معرفی دستاوردهای پژوهشی و علمی در این زمینه منجر به یافتن نقاط مشترک بین طب ایرانی و طب رایج و تعریف شیوه های علمی مشترک می شود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا