اجتماعی

خشکی زاینده رود به سریال کشیده شد

امیرحسین عنایتی که این روزها سریال «طعم طمع» – کاری از مرکز صوت و صوت استان اصفهان را کارگردانی می کند – از پخش سریالش از ماه آینده در یکی از شبکه های سراسری خبر داد.

تهیه کننده و کارگردان سریال جدید «طعم طمع» در گفت وگو با نازک نارنجی اعلام کرد: این سریال در ژانر معمایی ساخته شده اما موضوعی کمدی دارد. «طعم طمع» آخرین روزهای تدوین خود را می گذراند و همزمان روی موسیقی نیز کار می شود. این یک کار معمولی نیست و رایگان است و فکر می کنم ماه آینده منتشر شود.

وی در تشریح داستان اصلی مجموعه تلویزیونی «طعم طمع» گفت: این سریال داستان خشکسالی زاینده رود اصفهان و درگیر شدن خانواده کشاورز در عواقب آن را به تصویر می کشد. محمد فیلی، پوراندخت مهیمن، آشا محرابی، شهاب عباسی، افشین سنگ چاپ، فاطمه شکری، پویا امینی، احمدرضا حقیقی، زهرا قاسمی و … از جمله بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

خشکی زاینده رود جذب سریال شد

سری به سریال های پایتخت و استانی بزنیم

عنایتی در پاسخ به اینکه در گذشته پروژه های شبکه استانی از کیفیت پایین تری برخوردار بودند، چقدر لازم است روند ارتقای کیفی پروژه های استانی ادامه داشته باشد و دچار وقفه نشود؟ وی تاکید کرد: تا به حال سریالی برای شهرستان انجام نداده ام. لوکیشن های من در شهرستان ها هستند اما در استان کاری ندارم و سریال طعم طمع اولین کار من است که مورد تایید استانی و مرکزی اصفهان و برای پخش سراسری آن شبکه است. به نظر من پتانسیل شهرها کمتر از پایتخت نیست و چشم انداز است. اگر نگاه شهری به کار در استان داشته باشیم طبیعتاً توقعمان پایین می آید و از طرفی کیفیت هم پایین می آید اما اگر نگاه ما یک نگاه مشترک باشد واقعاً انتظارات بالا می رود زیرا سخت گیری ها ، دید و بودجه یکسان است. . البته به طور کلی کارها در استان با بودجه کمتری نسبت به پروژه های تهران انجام می شود و در نتیجه این امر تاثیر خاص خود را در کیفیت دارد.

خشکی زاینده رود جذب سریال شد

فرقی نمی کند سریال کمدی باشد یا درام، بینندگان به دنبال کیفیت هستند

وی همچنین در پاسخ به این سوال که نظرتان درباره سریال های طنزی که امروز در تلویزیون دیده می شود چیست؟ وی گفت: به هر حال تلویزیون کم و بیش مخاطب خاص خود را دارد و نمی توان گفت که طنز یا ملورام کدام پرمخاطب تر است اما در مجموع تا حدودی مخاطب خاص خود را دارد. مخاطب رسانه دیگر مثل قدیمی ها نیست که مثلا کمدی، خانوادگی و… را دنبال می کنند، بلکه همه ژانرها و موضوعات را می خواهند، اما از نظر کیفی. نام نمی برم، اما اخیرا سریال های طنز روی آنتن می رود که مخاطب را جذب نمی کند، اما از طرفی سریال های ملودرامی هم داریم که به طور غیرمنتظره اما مخاطب را جذب کرده است. بنابراین موضوع کیفیت، نتیجه پروژه و بودجه است که مهم است و تکلیف را تبیین می کند.

با همکاری ترکیه فیلم جدیدی ساخت

در نهایت کارگردان و تهیه کننده سریال «طعم طمع» درباره کارهای جدیدش برای تلویزیون اعلام کرد: در حال حاضر کار جدیدی ندارم و مشغول آماده سازی «طعم طمع» هستیم که روی آنتن می رود. اما بعد از آن در حال آماده شدن برای فیلمی در ژانر کودک و نوجوان هستیم که برای جشنواره فیلم کودک و نوجوان امسال آماده شده و محصول مشترک ایران و ترکیه است.

به گزارش نازک نارنجی، سریال «طعم طمع» نوشته علی اکبر محلوجیان یکی از محصولات جدید صدا و سیمای مرکز اصفهان است که تصویربرداری آن به پایان رسیده و در مرحله پس از تولید قرار دارد.

خشکی زاینده رود جذب سریال شد

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا