اجتماعی

سهل‌انگاری موجب آتش سوزی در جنگل‌های نکا شد

نازک نارنجی/مازندران فرماندار نکا با اشاره به سطحی بودن آتش سوزی در منطقه لای نکا گفت: در این زمان جنگل خشک، پوسیده و قابل اشتعال است و شکارچیان و مسافران در جنگل هستند و سعی در روشن کردن آتش دارند و قسمت زیادی می سوزد. سرمایه طبیعی

عبدالرضا بابایی در گفت وگو با نازک نارنجی، درباره آخرین اقدامات برای اطفای حریق جنگل های شرق مازندران اظهار کرد: منطقه سوخته کوهستانی، شیب دار و صعب العبور است.

فرماندار شهرستان نکا افزود: با تلاش نیروهای امدادی هلال احمر، اورژانس، منابع طبیعی، بسیج مردمی این منطقه و استفاده از بالگرد آتش سوزی لای 1000 هکتار در نکا و توسکا چشمه گلوگاه. خاموش شد

این مسئول با اشاره به سطحی بودن آتش سوزی در منطقه لای نکا گفت: در این زمان جنگل خشک، پوسیده و مستعد آتش سوزی است. شکارچیان و مسافران در جنگل هستند و در تلاش برای روشن کردن آتش هستند که بی احتیاطی باعث گسترش آتش و سوختن بخش زیادی از سرمایه طبیعی شد.

بابایی حفظ منابع طبیعی و مواهب الهی را واجب می داند و از مردم می خواهد: با توجه به احترام به طبیعت و حفاظت از طبیعت، انتظار می رود پس از شکار و اوقات فراغت در جنگل، آتشی که توسط مردم باید کامل باشند خاموش شده است، بنابراین اگر باد حتی اندکی بوزد، شاهد آتش سوزی در یک منطقه جغرافیایی وسیع و نابودی گیاهان و جانوران نخواهیم بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا