ورزشی

کری خوانی دوباره بیرانوند بعد از آمدن رونالدو به عربستان

پرسپولیس در یک بازی سخت و چشمگیر موفق شد گل گهر سیرجان را با دو گل شکست دهد و در آستانه قهرمانی نیم فصل قرار دارد. بدون شک ستاره این بازی علیرضا بیرانوند گلر شماره یک پرسپولیس بود که در اوایل بازی موفق شد ضربه پنالتی حریف امین پورعلی را مهار کند و به نوعی پرسپولیس را در بازی نگه دارد. یحیی گل محمدی حتی پس از دیدار مقابل گل گهر از درخشش علیرضا دروازه بان تیمش تشکر کرد و گفت این پیروزی مهم را مدیون بیرانوند هستیم. علیرضا که در جام جهانی 2018 با زدن پنالتی فوق ستاره ای مانند رونالدو به چهره ای بین المللی تبدیل شد، بار دیگر هنر پنالتی خود را به نمایش گذاشت و این بار در یک بازی باشگاهی موفق به زدن پنالتی شد. درباره پنالتی گرفتن در بازی با گل گهر، آمدن رونالدو به فوتبال آسیا و مسائل دیگر با علیرضا گفتگویی انجام شده است که در ادامه می خوانید.

یک بار دیگر هنر خود را در زدن پنالتی نشان می دهید. صحبت در مورد آن

در مورد گرفتن پنالتی در بازی با گل گهر فقط خدا را شکر می کنم که به من کمک کرد تا برای تیمم مفید باشم. فقط کار خداست که من عذابی انجام داده ام و وظیفه خود را انجام داده ام. خدا را شکر بعد از زدن پنالتی شرایط بازی به نفع ما تغییر کرد و در نهایت به پیروزی بسیار مهمی دست یافتیم.

یحیی گل محمدی بعد از بازی از شما تشکر کرد و گفت این پیروزی را مدیون علیرضا هستیم. در مورد آن چه چیزی برای گفتن دارید؟

آقا یحیی مثل برادر بزرگترم و بسیار مهربان است. باز هم می گویم که این کار خداست و خوشحالم که توانستم به پرسپولیس کمک کنم. این برد سهم کل تیم است و همه پرسپولیسی ها چه بازیکن چه کادر فنی و چه سایر اعضای تیم در این برد سهیم هستند.

بهترین پنالتی که در دوران فوتبالت دریافت کردی چه بوده است؟

خب گرفتن پنالتی برای یک دروازه بان خیلی ارزشمند است و باعث می شود همه در مورد آن صحبت کنند و یک نکته بزرگ محسوب می شود. تمام تنبیه هایی که گرفتم خاطرات زیادی را به یادم آورد و هر کدام لذت خاص خود را داشت. اما از نظر اهمیت و سطح بازی، طبیعتا گرفتن پنالتی در جام جهانی مقابل یکی از بهترین بازیکنان جهان چیز دیگری است و تا سال ها در ذهن باقی خواهد ماند.

مهار پنالتی علیرضا بیرانوند در دیدار گل گهر و پرسپولیس

خیلی ها معتقدند که شما یک بازی 6 امتیازی را بردید. نظر تو چیست؟

بله درست است. گل گهر با امیر قلعه نویی تیمی عالی تشکیل داد و یکی از مدعیان قهرمانی محسوب می شد. بازی سختی در سیرجان داشتیم و باید بگویم حریف در ابتدا بهتر از ما بود. با ادامه بازی، ما مسلط بودیم و توانستیم بهتر کار کنیم. 2 گل خیلی خوب زدیم و خدا را شکر از یک بازی سخت فرار کردیم.

با توجه به محرومیت استقلال و شکست سپاهان گام بلندی برای قهرمانی در نیم فصل برداشته اید.

کاری به نتایج سایر تیم ها نداریم. ما فقط کارمان را انجام می دهیم و روی بازی هایمان تمرکز می کنیم. ما باید در هر بازی بازی کنیم و در هر بازی استراتژی خوبی داشته باشیم. همچنین در نیم فصل جام نمی دهند و قهرمانی در نیم فصل درست است که از نظر روحی به تیم کمک می کند اما تنها چیزی که من را به شخصه راضی می کند قهرمانی در پایان فصل است. و جام قهرمانی را لمس کنید. در واقع کل تیم ما چنین ذهنیتی دارند و تا زمانی که قهرمانی مان در لیگ قطعی نشود دست از تلاش و مبارزه بر نمی داریم.

برخلاف دربی، در دو بازی اخیر از محافظ بینی استفاده نکردید. دلیل ش چیه؟

من با نگهبان خیلی ناراحت بودم و دوست داشتم بدون نگهبان به کارم ادامه دهم. خدا را شکر الان بینی ام خوب است و مشکل خاصی ندارم. امیدوارم با گذشت زمان شرایطم بهتر شود و دیگر مشکلی پیش نیاید.

به نظر شما در این چند بازی بدون لوکادیا انجام دادید. آیا جای خالی او را احساس می کنی؟

ببینید، داستان Leucadia تمام شده است. او به هر دلیلی نمی خواهد با ما ادامه دهد و باید به تصمیم او احترام گذاشت. هر چه شد تمام شد و او دیگر پرسپولیسی نبود.

این اتفاقی است که قبلاً رخ داده است و وقتی بازیکنی می رود نمی توانیم ناراحت باشیم. پرسپولیس تیم خوبی است و بازیکنان خوبی دارد. لوکادیا فوتبالیست خوبی است و گل می زند اما در دربی یا بازی با گل گهر هم دیدیم که دیگر بازیکنان تیم هم خوب هستند. ما تیم بزرگی داریم و با انرژی به کار خود ادامه می دهیم. در این چند بازی ثابت کردیم بدون لوکادیا هم می توانیم قهرمان شویم.فراموش نکنید که دو بازیکن جوان تیم ما در همین بازی مقابل گل گهر گلزنی کردند. ما ستاره های جوان و با تجربه زیادی در تیم خود داریم و این بازیکنان بهترین عملکرد را خواهند داشت. ضمن اینکه قطعا کادر فنی و باشگاه برای جایگزینی او برنامه دارند و امیدوارم اتفاق خوبی بیفتد.

پنالتی کریستیانو رونالدو توسط علیرضا بیرانوند در جام جهانی 2018 مهار شد.

کریستیانو رونالدو با افتخار تیمی و فردی به فوتبال عربستان آمد و به النصر پیوست. نظر شما در این باره چیست؟

به نظر من فوتبال عربستان برای جلب رضایت چنین بازیکنی کار خوبی انجام داده است. شما نمی توانید رونالدو را سرزنش کنید زیرا آنها به او پول هیولایی پیشنهاد کردند. فکر می کنم حضور رونالدو باعث ادای احترام به فوتبال عربستان است. هدف آنها این است که فوتبال خود را در کانون توجه قرار دهند و توجه جهان را به خود جلب کنند. معتقدم در کارشان موفق هستند.

از زمانی که رونالدو به فوتبال آسیا پیوست، افراد زیادی از تقابل احتمالی شما و رونالدو در لیگ قهرمانان آسیا در سال آینده صحبت می کنند. نظر شما در این باره چیست؟

خب، من عاشق بازی مقابل بازیکنان مشهور جهان هستم و اگر فرصتی برای رویارویی دوباره با رونالدو وجود داشته باشد، از آن استفاده خواهم کرد. دفعه قبل تقابل من و رونالدو فراموش نشدنی بود و گرفتن پنالتی از یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال برای همیشه در ذهن من خواهد ماند. در حال حاضر تمام تمرکزم روی پرسپولیس است تا بتوانیم قهرمان شویم و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را بگیریم. امیدوارم این اتفاق بیفتد و بتوانیم دوباره در بازی های بین المللی شرکت کنیم که این برای فوتبال ایران بسیار مفید است. اتفاق بیفتد، ما به کار خود ادامه خواهیم داد.

دکمه بازگشت به بالا