اجتماعی

رونمایی از سازه حجمی عروج در عباس‌آباد

مراسم افتتاحیه «سازه حجمی اروج» همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی به سرپرستی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برگزار شد.

به گزارش نازک نارنجی، سید محمد حسین حجازی; مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد در خصوص افتتاحیه بزرگداشت مردان عرصه ای به نام عروج توضیح داد و گفت: پروژه عروج یکی از آثار هنری ماندگار این زمان است و این سال ها مکان فرهنگ و گردشگری عباس آباد در حال تلاش است. فعالیت های خود را با صحنه زندگی اجتماعی تطبیق دهد، فرهنگی و هنری باشد و از منظر هنر به فضای دینی نگاه کند. این اثر از معراج کوچک حضرت محمد (ص) توسط سلطان محمد نقش در قرن شانزدهم میلادی الهام گرفته و اقتباس شده و با عناصر معماری و اسلامی برگرفته از هنر ایرانی – اسلامی و نمادهایی مانند محراب ها، گنبدها، کتیبه ها، نقوش گیاهی مانند درخت و بوته طراحی شده است. در ترکیب بندی اثر سعی شده از شکل مارپیچی که یکی از اصیل ترین و مفهومی ترین نمادهای اسلامی ایرانی است به عنوان زمینه اصلی استفاده شود.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد در ادامه به انتخاب افتتاحیه اثر به همین مناسبت و استفاده از چنین اثر هنری اشاره کرد و گفت: برای پاسداشت مقام شهید و مقام فرمانده دل ها و معرفی. ابعاد شخصیتی جوانان، قالب هنری بهترین انتخاب است و امیدواریم در افتتاحیه این اثر برای انتقال فرهنگ بتوانیم اثری پایدار و مناسب برای مخاطب – نگاه به فرهنگ و منطقه گردشگری داشته باشیم. عباس آباد. ممکن است انتقال فرهنگ 6 فصل داشته باشد که هر فصل موضوعی متفاوت دارد و فصل اول با ساختار اسروج آغاز می شود.

مکان انتخاب مناسبی برای معرفی شخصیت سردار به نسل جوان است

مهدی چمران; رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز بخشی از پیام چنین سازه ای را با معرفی شخصیت سردار دلها با عنوان معراج تشریح کرد و گفت: در واقع هدف از ساخت چنین سازه ای هنری نمایش و حفظ شخصیت های این بنا است. کمک گرفتن بیشتر از مقوله هنر برای جامعه مهم است، زیرا رساندن پیام با آثار هنری تأثیر ماندگارتری بر مردم دارد و این اثر هنری زیبا با الهام از یک اثر هنری قدیمی و سنتی. ، بسیار زیبا در حوزه فرهنگی و گردشگری عباس آباد و قطعا چنین شغلی در چنین مکانی. توجه به عمق وجود این شخصیت.

علیرضا نادعلی; سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران همچنین با تاکید بر اینکه موقعیت این سازه در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد مناسب است، ادامه داد: بر اساس گزارش ها روزانه گردشگران زیادی از این منطقه بازدید می کنند. مکان برای لوکیشن اثر با دقت انتخاب می شود، اما معتقدم تا حد امکان می توان نمونه هایی از این گونه آثار را در مکان های عمومی به عنوان مثال مکان هایی مانند میادین، آبنماها و پارک ها اکران کرد، در واقع تهران دارای مکان های کافی در شهر وجود دارد و هنرمندان زیادی وجود دارد و موقعیت های باز خوبی برای ساخت و ساز وجود دارد، در حال حاضر در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این موارد را دنبال می کنیم که ایجاد آثار هنری مانند سردیس، تندیس، المان های حجمی باید انجام شود. در شهر تاثیرات آنها را در تفکر مردم شاهد هستیم و تجربه دنیا نشان می دهد که شوراها آثار هنری pto باید تا حد امکان به مردم نزدیک باشد، موثرتر باشد.

جامعه باید اسطوره ها را وارد آثار هنری کند

نرگس ماندری پور; رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مراسم افتتاحیه سازه معراج در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در خصوص ساخت چنین بنای هنری با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید قاسم سلیمانی به معنای واقعی سردار دلهایی است که محبوبیت او در کشور ما زیاد است و چنین شخصیت بزرگی نیازی به معرفی ندارد. اما برای ترویج فرهنگ به ویژه فرهنگ ایثار و شهادت می توان با معرفی این گونه اسطوره ها و به کمک ابزار هنری کارهای خوبی انجام داد. حجم نقاشی که امروز با عنوان معراج رونمایی شد، الهام گرفته از اثر هنری گرانبهایی از استاد محمود نقاش است که مطمئناً تأثیر زیادی داشته است. در این راستا باید به خاطر داشت که می‌توان از سایر مواد هنری به شکل‌های مختلف مانند نقاشی‌های دیواری، حجم‌دهی و حجم‌ها در قالب آثار حجمی، هنری، موسیقیایی یا نمایشی استفاده کرد.

ماندری پور تاکید کرد: بنابراین با تلفیق فرهنگ و هنر می توان با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نتیجه خوبی رسید و به ویژه اگر از این روند برای معرفی قهرمانان و اسطوره هایمان استفاده شود. به نظر می رسد اثری که امروز افتتاح شد، به دلیل الهام گرفتن از اثر گرانبهای هنری، شایسته این شهید والامقام بوده و از نظر ابعاد مختلف می تواند تاثیر خاص خود را داشته باشد. آماده شده.

وی همچنین به قرارگیری این تعداد اثر هنری در حوزه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اشاره کرد و گفت: منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد یکی از مراکز فرهنگی پایتخت به شمار می رود و چنین اثری را در این منطقه قرار داده است. یک فضا معنای خوبی دارد و اگر طرح جامع انتقال فرهنگی آن منطقه اجرا شود این اثر و سایر آثاری که در آینده قرار خواهند گرفت ممکن است از نظر حجم مرجع برای این منطقه ارزش داشته باشد.

منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد پتانسیل خوبی برای آثار هنری دارد

حمید جوانی; شهردار منطقه 3 همچنین به تأثیر چنین المان جدید مرکز گردشگری تهران بر افتتاح سازه معراج در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اشاره کرد و گفت: حوزه فرهنگی و گردشگری شهر عباس آباد به دلیل استقلالی که در زمینه گردشگری و فرهنگی در تهران دارد، پتانسیل و تاثیر فرهنگ های دیگر را دارد و مجموعه های گردشگری مانند دریاچه خلیج فارس و برج میلاد را به دلیل وجود لایه های مختلف نمی توان نادیده گرفت. البته ناگفته نماند که اگر چنین المان هایی با تکنولوژی روز ترکیب شوند و به شکل بهینه ساخته شوند به نتایج لازم دست خواهند یافت و در هر صورت ظرفیت های خوبی از جمله استفاده از نور، حجم و فلز انجام شده است. . خوب کار کنید یا این کار و این جزئیات ارائه فرهنگ شهادت و ارائه نماد سردار حاج قاسم با توجه به ترافیک عباس آباد و حضور گردشگران می تواند بسیار موثر باشد. زیرا در چنین مکان هایی شاهد حضور تهرانی ها، بازدیدکنندگان از تهران، گردشگران خارجی و داخلی هستیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا