اجتماعی

زاکانی: ریشه عسرت در بی‌توجهی به منزلت مردم، نخبگان و قانون است

شهردار تهران با بیان اینکه راه مقابله با مناقشه ای که شکل گرفته قوی بودن است، گفت: راه قوی بودن، تمسک به اسلام، پیروی از رهبری، خدمت به مردم و مشارکت است.

به گزارش نازک نارنجی، علیرضا زاکانی، شهردار تهران در مراسم گرامیداشت هفته بصیرت و بزرگداشت سردار شهید سرلشکر حاج قاسم سلیمانی که یکشنبه 20 دی ماه 1401 در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: شرایط ماه های اخیر نشان دهنده تب در جامعه است که نشان دهنده عفونت است. در کنار آن، راه مقابله با جنگ و قتال که شکل می‌گیرد، قوی بودن و تنها نگذاردن دشمن و مشغول کردن اوست و راه قوی بودن، التزام به اسلام و پیروی از رهبری و خدمت به مردم است. .

وی با بیان اینکه باید با جهاد تفاهم و بصیرت به سمت رفع غفلت حرکت کنیم، تصریح کرد: از نظر مقابله با مشکلات و رفع مشکلات مردم نیز باید از منظر حاج قاسم که دعای خدمت می کند خدمت کنیم. مثل کسانی که در راه اربعین برای خدمت به زائران کربلا دعا می کنند باید جلو برویم.

زاکانی با اشاره به اینکه با خدمت و توسعه با عمل ما رابطه برقرار می شود و قوی تر می شود، گفت: در اشاره به توسعه اگر مسیر علمی در مدار درست باشد ما را به اوج عزت می رساند.

وی ادامه داد: نظام آموزشی ما فاقد شایستگی و شایستگی است و باید در مختصات خود بایستد. از رسانه تا دانشگاه و مدرسه و خانواده همه چیز باید در جای خود قرار گیرد که رشد و مسئولیت می طلبد.

شهردار تهران با بیان اینکه ریشه دردسر نیز نفی کرامت است، گفت: شأن مردم، نخبگان و قانون، افزود: راه دیگر تقویت مشارکت است و نکته دیگر اینکه اگر شرایط را بسنجیم می بینیم که بخشی از کارمان غش می کند یا غش در تصویر ذهنی دیگران و در جنبه شوکت است; مردی که در اغتشاشات اخیر از پنجره خانه اش شعار می داد فکر می کند این پایان ماجراست و فردایی وجود ندارد. بنابراین راه مقابله با بازگشت این شوک; قاطعیت در طرف شر است و رافت در جنبه عمومی و مردمی.

به گزارش سایت شهر، وی در پایان با بیان اینکه باید به این نکته توجه کنیم که مردم فاصله گفتار و عمل ما را فاصله زیاد و دارای آثار بد می دانند. انقلاب را برگردانیم. اگر دقت کنیم می توانیم از این اتفاقات فرصت بزرگی ایجاد کنیم.

در پایان این مراسم ضمن تشییع پیکر یکی از شهدای گمنام با حضور شهردار تهران از چند تن از خانواده شهدا تجلیل شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا