عمومی

چالش تبدیل اصفهان از کارگر مهاجرپذیر به نخبه‌پذیر با مدیریت صنایع – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین ، گروه استان ها – صنعت، معدن و تجارت به عنوان شاخه های اصلی اقتصاد در هر اکوسیستم نیازمند برنامه ریزی نظام مند برای استفاده از ظرفیت ها و امکانات است تا علاوه بر حفظ و نگهداری از آنها، بهترین عملکرد را داشته باشد. استفاده از افراد جوان و خلاق

در واقع مسیری که سایر کشورها برای افزایش تولید ناخالص خود از آن استفاده می کنند توجه ویژه به مهارت ها و فناوری است که به سرعت راه را برای کارآفرینان برای مدیریت صحیح منابع و صنعت و تجارت تحت سلطه دانش باز می کند.

مهدی تقیانی نماینده مردم اصفهان در شورای اسلامی در این خصوص آب را یکی از موثرترین عوامل توسعه اقتصادی و رونق اصفهان می داند و به خبرنگار آنلاین گفت: انتقال آب از دریا به اصفهان باید برنامه توسعه ای داشته باشیم که بخشی از تامین آب منطقه باشد». هزینه های توسعه؛ البته تحولی که جمعیت شاغل را به خود جذب نکرد و اصفهان از شهری مهاجرپذیر به شهری نخبه پسند تبدیل شد.

وی گفت: افراد نخبه، کارآفرین و آگاه باید به اصفهان مهاجرت کرده و جذب این شهر شوند و واحدهای صنعتی منبع محور با مراکز دانش بنیان با ارزش افزوده بالاتر جایگزین شوند.

چالش تبدیل اصفهان از کارگر مهاجر به نخبه با مدیریت صنایع

چالش نادیده گرفتن منابع کشور برای مدیریت کسب و کارهای جدید

نماینده مردم اصفهان در شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید برای ایجاد مشاغل جدید مداخله فعال داشته باشد، آنها را متناسب با نیاز آن ها تطبیق دهد تا منابع در این زمینه ها هزینه شود، گفت: باید در این زمینه برنامه ریزی جدی صورت گیرد. رشته.

تقیانی با اشاره به تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در دهه 70 سیاست های بازرگانی و صنعتی مکمل یکدیگر بودند و به مرور زمان سیاست های صنعتی، معدنی و بازرگانی یکپارچه شد و این وزارتخانه تشکیل شد. یک ایده مترقی شمارش کرد

داشبورد تشخیص و مدیریت معدن صنعت اصفهان

طاغانی با تاکید بر لزوم حمایت های مناسب و هوشمندانه برای ارتقای سطح تولید و محصولات صادرات محور ادامه می دهد: اگر محیط ملی فعالانه با این مسائل برخورد نکند فرصت های طلایی و در واقع صنعت، تجارت و تولید را از دست خواهد داد. . از دست دادن نمی توانند خود را بازسازی کنند، ما به کشوری تبدیل شده ایم که منابع تولید می کند، نفت و گاز می فروشد و منابع دیگر وارد می کند. از طرفی با رویکرد استانی باید پیش قدم باشیم و داشبورد مدیریت صنعت و معدن داشته باشیم.

وی داشبورد را شامل اطلاع رسانی ریسک ها و میزان سرمایه گذاری ها و نتایج عنوان کرد و گفت: معادن اصفهان سرمایه محور هستند باید مشخص شود سرمایه آنها تا چه زمانی است و چه برنامه ای نیاز داریم تا مطمئن شویم که ماده معدنی بدون ارزش افزوده حذف نمی شود و توسعه خدمات مهندسی در حوزه معدن افزایش می یابد.

نماینده مردم اصفهان در شورای اسلامی با اشاره به اصناف اصفهان گفت: بهترین صنعتگران ما دغدغه شاگردی خود را دارند و در صورت ادامه این روند در چند سال آینده تعداد صنعتگران ماهر کاهش می یابد و این امر یکی از چالش های دیگر است. بنابراین باید راه را برای استعدادها و نخبگان آماده کنیم.

چالش تبدیل اصفهان از کارگر مهاجر به نخبه با مدیریت صنایع

سیاست اشتغال استان اصفهان نیاز به تغییر دارد

راهمچنین امیرحسین کمیلی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز در این رابطه به خبرنگار آنلاین گفت: برای تحقق نخبه گرایی در استان اصفهان توجه به شرکت های دانش بنیان بهترین روش خواهد بود.

وی با بیان اینکه بزرگترین پارک علم و فناوری و شهرک علمی پژوهشی کشور در استان اصفهان واقع شده است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 75 شرکت دانش بنیان مجوز فعالیت در این حوزه را دریافت کرده اند.

مدیرکل صامت استان اصفهان با بیان اینکه دانش کار محور نیز به افزایش کیفیت تولید کمک می کند، گفت: یکی از شاخص های سنجش صنایع برای صدور انواع مجوزهای صادراتی، تولیدی و … میزان همکاری آنهاست. با شرکت های دانش بنیان یا ایجاد شرکت های دانش بنیان.

وی تاکید کرد: بر اساس بررسی های انجام شده برای مهاجرت، اصفهان به عنوان استانی کار دوست تلقی می شود و در این زمینه اتباع غیرمجاز نیز سهم بسزایی دارند که چالش های زیادی را نیز در بر می گیرد، بنابراین معتقدیم سیاست اشتغال را تغییر می دهد. زایمان در استان امری ضروری است که باید با هماهنگی همه مسئولان انجام شود.

دکمه بازگشت به بالا