استان ها

حمایت از دانشجویان کارآفرین با رویداد نانواستارت‌آپ

ستاد توسعه فناوری نانو با برگزاری ششمین دوره استارتاپ نانو به دنبال حمایت مالی و معنوی از کسب و کارهای نانو و دانشجویان و دانش آموختگان مستعد به دنبال کارآفرینی، راه اندازی استارتاپ و رفع چالش های کشور است.

به گزارش نازک نارنجی، افرادی که در مرحله اول یازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو شرکت کردند، می توانند با ثبت ایده خود در ششمین استارتاپ نانو در دی ماه 1401 شانس خود را برای بهره مندی از حمایت های این برنامه امتحان کنند.

مخاطبان این دوره کلیه شرکت کنندگان مرحله اول یازدهمین دوره مسابقات ملی فناوری نانو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشند که در این آزمون دارای درصد بالاتر از صفر بوده و دارای ایده های نانو و کاربردی بوده و امکان ارائه ایده از طریق درگاه ثبت مشخصات به نشانی https://nef.nano.ir/sl/ncs6 تا 9 دی ماه 1401 برای آنها در نظر گرفته شده است.

نانواستارتاپ، برنامه ای برای حمایت از کسب و کارهای نانو در ایران زیر نظر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، به دنبال حمایت مادی و معنوی از دانشجویان و دانش آموختگان مستعد به دنبال کارآفرینی، راه اندازی استارتاپ و حل چالش های کشور است.

اولین مرحله یازدهمین دوره مسابقات ملی فناوری نانو تقریباً در تابستان 1401 برگزار شد و کلیه افرادی اعم از دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که در این آزمون شرکت کرده و درصدی بالاتر از صفر را کسب کردند، مجاز به ثبت نام در ششمین دوره نانواستارتاپی شدند. ، اگر یک ایده نانو قابل اجرا ارائه دهند.

بلوغ طرح های ارسالی باید در سطح یک ایده فناورانه با حداقل سطح آمادگی فناورانه 2 باشد، در حالی که نمونه آزمایشگاهی یا نمونه اولیه ممکن است ناقص باشد، در صورت نیاز به تحقیق و توسعه برای ایجاد یک ایده بهینه و بدون نقص. محصول (MVP).

پذیرفته شدگان در جلسات داوری نهایی از حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در قالب طرح نانواستارتاپ بهره مند خواهند شد.

به گفته ستاد نانو، محورهای رویداد استارت‌آپ نانو، «تصفیه آب و فاضلاب»، «بازیافت و مدیریت پسماند»، «تصفیه و تصفیه هوا»، «مواد نانو»، «حذف آلودگی صوتی» است. “رنگ و پوشش”. “تجهیزات آزمایشگاهی برای سنتز و تجزیه و تحلیل مواد”، “تجهیزات و دستگاه های پزشکی و دامپزشکی”، “باتری ها و دستگاه های ذخیره سازی”، “مواد پیشرفته برای استفاده نظامی و دفاعی”، “سنسورها و ابزار دقیق” و “دیود و EL “D” مشخص.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا