اجتماعی

مشکل مسکن کادر بهداشت و درمان کشور رفع می‌شود

نازک نارنجی/ خراسان رضوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور درباره وضعیت اسکان کارکنان بهداشت و درمان گفت: در این راستا مقرر شد زمین مورد نیاز از طریق وزارت راه و شهرسازی به مردم اختصاص یابد.

دکتر در پایان سفر یک روزه خود به کشمیر. بهرام عین اللهی در جمع خبرنگاران به دستاوردهای این بازدید اشاره کرد و افزود: مقرر شد مرکز خونگیری کاشمر به پایگاه انتقال خون ارتقا یابد که قطعاً با ارتقای این مرکز نیازهای منطقه برطرف می شود.

وی همچنین به بازدید از بیمارستان های شهید مدرس و حضرت ابوالفضل (ع) اشاره کرد و گفت: در این سفر هماهنگی های لازم برای تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز بیمارستان ها انجام شد.

وزیر بهداشت ادامه داد: با توجه به اینکه دانشکده پرستاری کاشمر از امکانات خوبی برخوردار است، تصمیم بر این شد که رشته‌های دیگری مانند رادیولوژی، مامایی و HIT به رشته‌های فعلی اضافه شود تا این رشته ارتقا یابد.

وی درباره ارتقای دانشکده پرستاری کاشمر به دانشکده علوم پزشکی گفت: دانشکده پرستاری کاشمر قابلیت ارتقا دارد. امیدوارم با تصویب دوره های کارشناسی توسط شورای گسترش به زودی شاهد ارتقای دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی باشیم.

عین الهی گفت: شورای گسترش دانشگاه ها موظف است در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد، به زودی کارشناسان مربوطه از دانشکده پرستاری کاشمر و امکانات موجود بازدید خواهند کرد و مراحل ارتقا به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشکده پرستاری کاشمر تنها دو رشته دارد در حالی که طبق مصوبات شورای انقلاب فرهنگی باید چندین مدرک کارشناسی برای ارتقاء به دانشکده داشته باشد، گفت: با ارتقای دانشکده پرستاری کاشمر موافق هستم. به دانشکده علوم پزشکی.»

وزیر بهداشت همچنین درباره رفع مشکلات ماندگاری پزشکان به دلیل کمبود پانسیون و ارائه خدمات تکمیلی به مردم کاشمر گفت: با توجه به وضعیت اسکان پرسنل بهداشتی و درمانی مقرر شد که وزارت راه و شهرسازی نسبت به رفع این مشکل اقدام کند. زمین لازم را تخصیص داده و سپس به افراد واگذار می شود، همچنین باید شرایطی فراهم شود تا مردم بتوانند از بانک برای ساخت و ساز تسهیلات بگیرند.

وی گفت: خانه هایی که به عنوان اقامتگاه پزشکان در بیمارستان ها عمل می کنند، امری پسندیده است و این موضوع از سوی معاونت توسعه بررسی و اقدام می شود.

بازدید از بزرگترین پالایشگاه گیاهان دارویی، بخش های مختلف 2 بیمارستان و بلوک زایمان و مربیان پرستاری نیز از برنامه های سفر یک روزه وزیر بهداشت کاشمر است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا