اجتماعی

کارخانه سیمان دورود به صندوق توسعه ملی محیط زیست معرفی می‌شود

نازک نارنجی/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: کارخانه سیمان دورود به صندوق توسعه ملی محیط زیست معرفی می شود.

علی سالاروند امروز 4 آذرماه در نشست مشترک با مدیران کارخانه سیمان شهرستان درود برای رفع مشکلات زیست محیطی این واحد صنعتی که توسط اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برگزار شد، اظهار داشت: کارخانه سیمان دورود یکی است. از صنایع عمده استان و با توجه به موقعیت مکانی آن، تملک محدوده شهری باید با ارائه راهکارهای مناسب و موثر، برای رفع دغدغه های شهروندان راهکارهایی ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه فاز 3 این کارخانه به دلیل استفاده از دو الکتروفیلتر پشت سر هم به دلیل نوسانات برق دچار شوک شده و می تواند آلودگی ایجاد کند، گفت: محیط زیست لرستان آمادگی دارد تا برای رفع مشکل این صنعت تسهیلاتی کسب کند. آلودگی معرفی شده توسط صندوق توسعه ملی محیط زیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از پیگیری های لازم در زمینه تامین گاز مورد نیاز این صنعت در فصل سرد سال برای جلوگیری از استفاده از سایر سوخت های آلوده کننده هوا خبر داد.

در ادامه این نشست مدیر عامل کارخانه سیمان شهرستان دورود اظهار داشت: کارخانه سیمان دورود آمادگی لازم را برای رعایت الزامات زیست محیطی به نحو شایسته دارد و خود را ملزم به رعایت الزامات زیست محیطی می داند.

ساکی افزود: با پیگیری های انجام شده بخشی از اعتبار ساخت فاز 3 فیلتراسیون جدید سیمان داده شد و با کمک صندوق ملی محیط زیست مشکلات زیست محیطی کارخانه سیمان به طور کامل حل می شود. در کمتر. بیش از 18 ماه

به گزارش نازک نارنجی، در پایان این جلسه مقرر شد کارخانه سیمان دورود با همکاری و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، فاز 3 این کارخانه را ظرف مدت 18 ماه به روز رسانی کند تا برق و متناوب نباشد. ضربه بزند و فیلتری کارآمد برای این منظور تهیه و به بهره برداری رسانده و نگرانی شهروندان را به طور کامل برطرف کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا